8.3 C
Kyiv
Четвер, 18 Квітня, 2024

ТОВ «ОСОКОРКИ-7» та нові факти у справі «недоарештованих активів» Медведчука

Нещодавно вийшло розслідування БІГУС.ІНФО, яке стосувалось «недоарештованих активів» Медведчука та участі в цьому Олега Татарова, в тому числі – частки в статутному капіталі ТОВ «ОСОКОРКИ-7».

Як відомо, на сьогоднішній день, власниками ТОВ «ОСОКОРКИ-7» є:

  • Іванов Вадим (Латвія)– 50%
  • Міщенко В.М. (особа, повязана з Татаровим О.) – 20%
  • Константиновський О.Л. – 30%

Однак, зосередимось на частці, що належить Константиновському О.Л.

Як вбачається з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців до набуття частки в статутному капіталі ТОВ «ОСОКОРКИ-7» у розмірі 30% Константиновським О.Л. її власником була Половецька Ірина – афілійована особа Максима Микитася, яка в свою чергу придбала зазначену частку у ТОВ «КАСА НАРОДНОЇ ДОПОМОГИ». При цьому, номінальна вартість зазначеної частки складала 43 814 100.00 грн., в той час як вартість її відчуження становила всього лише 9 000 000.00 грн.

Для довідки:

ТОВ «КАСА НАРОДНОЇ ДОПОМОГИ» – товариство, через яке Микитась виводив кошти вкладників УКРБУДУ. Тобто, ТОВ «КАСА НАРОДНОЇ ДОПОМОГИ»  отримує кошти від ТОВ «ФК «Житло – капітал», яке в свою чергу залучає їх у інвесторів на фінансування будівництва, однак витрачає їх чомусь на придбання частки у ТОВ «ОСОКОРКИ-7» , сплачуючи за це 43 мільйони гривень. Гарна інвестиція, як здається. Якби не той факт, що придбану за 43 мільйони частку підприємство продає вже за 9 мільйонів ставлениці Микитася.

ТОВ «Осокорки-7», натомість, станом ще на березень 2023 року було засновником ПП «Фірма «Вікторія», яке орендує в Дарницькому районі Києва 4,5 га комунальної землі «для будівництва, експлуатації та обслуговування соціально-громадського торговельного та розважального центру з паркінгом» та засновником ПП «Орєст», що орендує 3,96 га комунальної землі, теж у Дарницькому районі Києва, «для будівництва, експлуатації та обслуговування зони відпочинку (розважальний комплекс, кафе-бар-ресторан, тенісні корти, ландшафтний майданчик)».

Цікавим є те, що для придбання зазначеної частки у статутному капіталі ТОВ «ОСОКОРКИ – 7» Половецькій Ірині було надано фінансову допомогу з боку ТОВ «УКРБУДМОНТАЖ», юридичної особи також повязаної з Микитасем. Саме так, за отримані від Міністерства оборони кошти на здійснення будівництва та  реконструкції військових складів напередодні повномасштабного вторгнення, ТОВ «УКРБУДМОНТАЖ» перераховує 9 мільйонів афілійованій Микитасю особі, з метою фінансування придбання нею частки у ТОВ «ОСОКОРКИ-7».

Що маємо у підсумку?

Інвестори через ТОВ «ФК «ЖИТЛО – КАПІТАЛ» передають гроші УКРБУДУ в надії придбати житло, їхні кошти якимось чином виявляються на рахунках ТОВ «КАСА НАРОДНОЇ ДОПОМОГИ», за них купується частка у статутному капіталі ТОВ «ОСОКОРКИ-7» номіналом у 43 мільйони. В той час Держава в особі Міністерства оборони України фінансує будівництво та реконструкцію військових складів. Кошти на будівництво та реконструкцію отримує ТОВ «УКРБУДМОНТАЖ» та за них кредитує подругу Микитася – Половецьку. Остання отримує від ТОВ «УКРБУДМОНТАЖ» 9 мільйонів позики, купує частку у ТОВ «КАСА НАРОДНОЇ ДОПОМОГИ» номіналом у 43 мільйони. Тобто – вкладників «кинули» на 34 мільйони, а 9 мільйонів державних коштів було витрачено точно не на будівництво військових складів .

Як відомо з відкритих джерел ще у листопаді 2015 року слідчі Державної фіскальної служби України відкрили кримінальне провадження №32015000000000231 за фактами можливого розкрадання 541 млн гривень інвесторів структур “Укрбуду” в 2012-2014 роках, які були внесені ними до ФФБ. Серед тих, хто міг бути причетним до таких злочинів, “фіскали” називали посадовців ТОВ “Каса народної допомоги”.

А у той період, коли стало відомо, що “Укрбуду” вже не жити”, вивченням таких фактів зайнялося Державне бюро розслідування (ДБР). В серпні 2019 року цей орган відкрив кримінальне провадження № 62019100000001099 за фактом того, що протягом 2016-2019 років за сумнівних обставин було виведено понад 180 млн гривень, що стало причиною “замороження” будівельних робіт на об’єктах “Укрбуду”.

Постає слушне запитання: що розслідує ДБР? І чи розслідує взагалі? Чому без уваги залишаються той факт, що майно, яке перебувало у власності ТОВ «ОСОКОРКИ-7» не тільки не було арештоване в рамках «справи про активи Медведчука», а в березні 2023 року просто перереєстровано за новим власником (йдеться про ПП «Вікторія» та ПП «ОРЕСТ», засновниками яких виступало ТОВ «ОСОКОРКИ-7») – поціновувачем живопису та пов’язаною із Татаровим особою –  Міщенком В.М.? Чи може пан Микитась прояснить ситуацію, адже він наразі натягнув на себе роль викривача, приховуючи за публічними звинуваченнями власні злочини?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>