14.8 C
Kyiv
П’ятниця, 21 Червня, 2024

ТОВ «Кофітон» труїть українців кавою?

Як повідомила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, до України потрапила партія органічної зеленої кави з Гондурасу, яка містить хлорпірифос.

Його кількість у чотири рази перевищує норму, а вживання такої речовини може призвести до порушень у роботі серця, нейропатії, гастритів тощо. Партію кави завезло до України ТОВ «Кофітон», наразі обсяг партії та її подальша доля невідомі. Але, судячи з заклику Держпродспоживслужби повідомляти про цю каву до її органів, отрута таки пішла у продаж. Отже, на свідомість імпортера, ТОВ «Кофітон» сподіватися не варто, а краще розраховувати самому на себе, уважно придивляючись до того, що купуєш. Про ТОВ «Кофітон» відомо небагато. Судячи з сайту фірми та реєстраційних даних, фірма працює у галузі торгівлі харчовими продуктами з 2010 року. Розташована вона у Києві, на вулиці Ломоносова, 75-А.

Кофітон

Сайт фірми нам говорить про те, що вона є «постачальником зеленої необсмаженої кави з усіх куточків світу та лідером ринку у даному сегменті», виграла якісь конкурси та нагороди і тому подібне. Це звичайна реклама. А от дані з реєстрів трохи цікавіші, хоча вони теж містять досить обмежену кількість даних. Бенефіціарами ТОВ «Кофітон» є Сергій Васильович Каканов та Андрій Миколайович Томанек, а сама фірма демонструє мільярдні обороти та досить високі як для України прибутки (йдеться про офіційну звітність, яка зазвичай дуже різниться з реальністю).

На те, що офіційна звітність відрізняється від реального стану справ, нам натякають дані з судових реєстрів, де ТОВ «Кофітон» фігурує у низці адміністративних та кримінальних справ. У них йдеться про фінансові та податкові порушення, втім, все для фірми закінчується цілком благополучно – у кримінальній справі № 12015040030000292, яка тяглася із 2015 року і загубилася десь у надрах українських судів, ТОВ «Кофітон» згадується востаннє у 2016 році, а кілька адміністративних справ, що стосувалися безпосередньо керівників ТОВ «Кофітон» у справах про податкові порушення, закриті «у зв`язку із закінченням строків притягнення особи до адміністративної відповідальності».

Втім, якби там не було, але справи стосувалися саме фінансових порушень, а не торгівлі отрутою. Що стосується власників фірми, то Сергій Васильович Каканов окрім частки у 49,5% у ТОВ «Кофітон» володіє ще однією фірмою – ТОВ «Тріо Пласт» та є зареєстрованим ФОПом.

Андрій Миколайович Томанек, який також має частку у 49,5%, теж веде інший бізнес, причому спільно з Какановим.

Він також є директором ТОВ «Санфуд Груп», яка володіє у ТОВ «Кофітон» часткою в один відсоток і яку туди пустили явно для відмивання коштів, оскільки бенефіціарами ТОВ «Санфуд груп» виявляються саме Томанек і Каканов, а сама фірма демонструє суцільні збитки:

Далі ланцюжок нас логічно веде до «К ЕНД Т ГРУП», яке так само, як і у попередньому випадку, має у ТОВ «Санфуд груп» долю в один відсоток. Але тут картина інша – бенефіціаром цього товариства є Віктор Володимирович Кононенко, і працює воно не у збиток:

Торгує, до речі, теж кавою, як і попередні фірми. Однак далі без спеціальних інструментів, які є лише у правоохоронних органів і податківців, ми, на жаль, просунутися не зможемо. Втім, навіть така побіжна перевірка відкритих даних дає підстави говорити, що ТОВ «Кофітон» (точніше – Каканов і Томанек) давно і успішно не лише торгує кавою та чаєм, а й приховує значну частину своїх прибутків. Оскільки всі три фірми у цьому ланцюжку мають однакові види діяльності, то неважко здогадатися, що вони просто переганяють одна через одну свої партії товару, значно «економлячи» на податках. Схема для України цілком звична і за неї навіть ніхто не засуджує підприємців – тут, за великим рахунком, держава сама винна.

Однак у випадку з імпортом партії кави, яка містить отруту, питання інше. І стосується воно не ухилення від податків, а здоров’я людей. Будемо сподіватися, що все закінчиться благополучно. Однак, знаючи нашу країну і її органи, які покликані стояти на захисті здоров’я людей у тому числі і від сурогатів та отрути, маємо у цьому деякі сумніви. Втім, побачимо хоча б з того, як ці органи відреагують на факт поставки ТОВ «Кофітон» партії зеленої кави з вмістом небезпечного хлорпірифосу. І, до речі, було б цікаво дізнатися, чи це перший випадок у біографії цієї фірми, чи це регулярна практика?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>