3.2 C
Kyiv
Субота, 25 Січня, 2025

“Слуги Зеленського”. Віце-прем’єр-міністр Федоров “протягнув” до Ради свого бізнес-партнера

Президент України Володимир Зеленський, не зважаючи на передвиборчі обіцянки про неприпустимість “кумівства” при владі, провів до парламенту під брендом своєї політсили “Слуга народу” найближчих бізнес-партнерів та їх знайомих.

Народний депутат від партії президента “Слуга народу” Михайло Крячко виявився давнім соратником та бізнес-партнером радника Зеленського з digital-напряму Михайла Федорова.

Михайло Федоров – уродженець Запорізької області, IT-підприємець, керівник digital-напряму передвиборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського у 2019 році. З 21 травня 2019 року — радник Президента (поза штатом) з digital-напряму. Був кандидатом в народні депутати від партії «Слуга народу», № 6 у виборчому списку (пробув у якості нардепа 1 день і одразу був призначений в уряд Олексія Гончарука, – ред.) З 29 серпня 2019 року — віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України.

Михайло Федоров та Володимир Зеленський

З відкритих джерел відомо, що у травні 2013 року Федоров в Запоріжжі заснував власне digital-агентство “SMMSTUDIO” і був його керівником до 27 серпня 2019 року.

Компанія займається збільшенням продажів за допомогою реклами в соціальних мережах, таких як Facebook і Instagram. На час виборів Федоров як керівник компанії займався піаром в команді Зеленського.

“SMMSTUDIO” співпрацювала з “кварталівцями” задовго до їх політичного старту. Одним з клієнтів студії був і є досі “Квартал-Концерт”.

Наразі керівництво компанії складають Богдан Бунзон та Анна Крячко, які є її засновниками.

Згідно з даними у декларації нардепа від “СН” Михайла Крячко, Анна – його дружина. На її сторінці у Facebook немає спільних з чоловіком фото, однак він є в її друзях, як і Богдан Бунзон.

Анна Крячко

Михайло Крячко, згідно з офіційною біографією, до складання присяги народного депутата також працював у “SMMSTUDIO” операційним директором. Тож отримуємо такий собі “сімейний підряд”.

Михайло Крячко – уродженець Запоріжжя, довірена особа кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського. Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 61 у списку. Член партії «Слуга народу». Голова Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації у Верховній Раді України IX скликання.

Михайло Крячко і Володимир Зеленський

А от ще одному фігуранту у документах – Богдану Бунзону, ані в парламенті, ані в уряді місця не знайшлося. Принаймні поки.

Він є засновником ГО “ЛІФТ ТРАНСФОРМАЦІЯ”, зареєстрованої восени минулого року.

Планувалося, що Бунзон очолить урядовий проєкт “LIFT”, але з невідомих причин цього не сталося. Наразі проєкт запущено від Міністерства цифрових трансформацій, хоча і в тестовому режимі. Проєкт мав на меті об’єднати всі відомства в єдину зручну й дієву онлайн-систему, стати сполучною ланкою між доцільними пропозиціями громадян та урядом. Однак наразі все, що зроблено – це сайт.

Богдан Бунзон і Михайло Федоров

Журналісту ІНФОРМАТОРа вдалося зв’язатися з представниками “LIFT”, однак вони відмовилися відповідати на питання, чи співпрацюють з ГО Бунзона.

На фото нижче, взятого зі сторінки співзасновника та голови “SMMSTUDIO” Богдана Бунзона у Facebook, окрім нього і президента Володимира Зеленського є нардепи від “СН” Михайло Крячко, Роман Соха та Євгеній Шевченко.

Володимир Зеленський та: Богдан Бунзон, Михайло Крячко, Роман Соха, Євгеній Шевченко

Отже, в результаті ми отримуємо таку собі запорізьку IT-банду, яка, хоч і не в повному складі, потрапила до влади завдяки давнім бізнес-зв’язкам з Зеленським.

В рамках як президентської, так і парламентської виборчих кампаній минулого року, команда Зеленського виступала категорично проти “кумівства”. Неодноразово було озвучено, що до влади повинні прийти нові люди, професіонали, за допомогою соціального ліфта. При цьому заперечувався сам факт можливих бізнес-зв’язків з кандидатом у президенти “нових облич”. У підсумку, кожен другий нардеп або чиновник від Зеленського виявився так чи інакше пов’язаний з президентом або його бізнес-партнерами. Виникає питання: чим тоді Зеленський відрізняється від Порошенка з його Кононенком, Грановським, Южаніною і всіма іншими?

Виходить, що Зеленський навмисно включив в передвиборні списки своїх, так би мовити, близьких людей, як той же Крячко, № 61 в списку “СН”. Тобто народним депутатом став черговий бізнес-партнер Зеленського. І випадок з Крячко – далеко не поодинокий.

Нагадаємо, ІНФОРМАТОР розпочав цикл публікацій про народних депутатів від “Слуги народу”, які потрапили до виборчих списків завдяки зв’язкам з бізнес-партнерами Зеленського.

Інші статті циклу читайте за посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>