37 C
Kyiv
Середа, 17 Липня, 2024

Шуляк пояснила, яким буде механізм компенсацій за пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях

Для жителів тимчасово окупованих територій в рамках “єВідновлення” планують окремий етап компенсацій – як за пошкоджене, так і за повністю знищене в результаті збройної агресії РФ майно.

Про це повідомляє голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

“Буде етап, який стосується компенсації на тимчасово окупованих територіях, але неможливо одночасно запустити всі етапи. Наразі ми фіксуємо тисячі заявок з таких міст як Маріуполь, Бахмут. Зараз є всі технічні можливості підтверджувати пошкодження житла завдяки супутниковим знімкам і іншим технічним можливостям”, – повідомила Шуляк.

Водночас нардеп наголосила, що будуть міста, яким ймовірно буде надано статус повністю знищеного міста чи житлової інфраструктури. Тоді, за її словами, може бути скорочений порядок надання компенсацій.

Якщо стане  зрозуміло, що в тому чи іншому місті всі отримують компенсації, то по кожному будинку, по кожній квартирі аналізувати супутникові знімки буде не треба, зазначила вона.

“Я скажу дуже непопулярні слова, але, на жаль, ми матимемо такі населені пункти, які ми не будемо з різних причин відбудовувати. Наприклад, якщо мінування чи екологічна ситуація не дозволяє його відбудувати, або якщо люди самі не захочуть повертатися. На жаль, таке буде”, – підсумувала Шуляк.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>