5.1 C
Kyiv
Понеділок, 26 Лютого, 2024

Шуляк: парламент захистить від знищення історичну забудову

Законопроект № 5655, який парламент готовий ухвалити остаточно, допоможе громадськості ефективно контролювати експертизу проектної документації на будівництво та захистить історичну забудову від знищення.

Про це повідомляє голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

“У законопроекті ми передбачили чітку вимогу: звіти про результати експертизи проєктної документації, додатки до них та протоколи їхньої автоматичної перевірки мають бути публічними, загальнодоступними та оприлюднюватися на порталі електронної системи. Це стане запобіжником незаконної забудови”, – сказала Шуляк.

Ще одне важливе нововведення, за її словами, дозволить посилити охорону історичної забудови міст.

“Е-система автоматично блокуватиме виготовлення позитивного звіту про експертизу, якщо у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України (до створення такого реєстру як інформаційно-комунікаційної системи – у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва) наявні відомості про те, що об’єкт, який підлягає демонтажу (знесенню) у рамках виконання будівельних робіт, має статус пам’ятки культурної спадщини або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини”, – пояснила нардеп.

Загалом експертиза проектної документації містить докладне вивчення низки факторів: відповідність забудови цільовому призначенню земельної ділянки, дотримання вимог будівельних норм, врахування висновку впливу з оцінки впливу на довкілля та інших.

“Обов’язковою складовою частина звіту про результати експертизи проєктної документації стане протокол автоматичної перевірки. Е-система самостійно аналізуватиме документи на відповідність формату, достовірність та повноту. Тож на цьому етапі виявлятимуть переважну частину порушень містобудівних норм”, – підсумувала Шуляк.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>