14.8 C
Kyiv
П’ятниця, 21 Червня, 2024

росія втратить 4 мільярди доларів зібраних з податків, через повернення під вибори субсидій на нафтопереробку

Поспішне відновлення росією “послаблених” субсидій для нафтопереробників напередодні виборів, обійдеться державному бюджету не тільки в 400 мільярдів рублів (4,3 мільярда доларів) у вигляді субсидій цього року, але й одноразово в 350 мільярдів рублів у вигляді податків.

Про це свідчать розрахунки зроблені аналітиками Reuters.

“Результат показує, наскільки складно за п’ять місяців до президентських виборів фінансувати стрімкі витрати на війну в Україні, одночасно намагаючись субсидувати паливо для населення та промисловості, які борються з різкою інфляцією“,— зазначили аналітики.

Згідно із задумом російського керівництва зміна формули демпферного платежу має призвести до збільшення доходів уряду від податку на видобуток корисних копалин на 350 мільярдів рублів у період з жовтня по грудень, або в понад 1,1% від бюджетних річних витрат. Зазначимо, що торік нафтогазові доходи склали 42% доходів бюджету.

Однак податкові зміни вимагають законодавства, яке не може набути чинності до 1 січня, а російське законодавство запобігає появі податкових вимог заднім числом, що спричиняє збитки.

Згідно з планами російського уряду, витрати на оборону та війну в Україні становитимуть у наступному 2024 році майже третину загальних бюджетних витрат країни.

росія планує збільшити державні запозичення, щоб допомогти фінансувати те, що вона називає “спеціальною військовою операцією” в Україні в найближчі роки. Країна-терористка розраховує на відновлення доходів від нафти і газу до рівня, що був до початку повномасштабного вторгнення в Україну. А саме: 1 $ = 93,1080 руб.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>