0.4 C
Kyiv
Субота, 2 Березня, 2024

Рада відхилила проєкт постанови про статус України як основного союзника США поза НАТО

Верховна Рада відхилила проєкт постанови №5380 “Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (MNNA)”.

Документ підтримали 24 народних депутати за мінімально необхідних 226 на позачерговому засіданні ВР 8 вересня.

Проєкт містив заклик Верховної Ради до Конгресу Сполучених Штатів Америки надати Україні статусу основного союзника США поза НАТО (MNNA).

У документі зазначається, що перебування України у «сірій зоні» міжнародної безпеки, порушення Російською Федерацією чинних безпекових міжнародних законодавчих актів загрожуватимуть кожному європейцеві, а, враховуючи ядерний шантаж керівництва РФ – і всьому світу.

“Важливою складовою відповіді на такий глобальний виклик може бути поглиблення двостороннього партнерства між Україною та США. У міжнародній політиці існує досвід такого партнерства – Основний союзник США поза НАТО. Цей статус надано як державам, які перебувають у стані миру, таким, як Австралія, Нова Зеландія чи Японія, так і державам, що перебувають під загрозою воєнних дій, як Південна Корея, Афганістан чи Ізраїль”, – йдеться у зверненні.

Також відзначається, що станом на сьогодні спостерігається погіршення безпекової ситуації на сході України шляхом нарощування військової присутності Росії біля кордонів України і в тимчасово окупованому українському Криму, а також провокації Росії на тимчасово окупованій частині сходу України.

Автором проєкту є народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко.

Читайте також: Україні не потрібен статус основного союзника США поза НАТО: посол пояснила, чому

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>