9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

Прорив блокади: із Чорноморська вперше за два місяці вийшло судно із зерном, – Reuters

Вантажне судно із зерном залишило український порт Чорноморськ уперше після виходу Москви із зернової угоди у липні.

Про це повідомляє Reuters.

Минулого місяця Україна оголосила про створення “гуманітарного коридору” в Чорному морі для звільнення кораблів, які застрягли в її портах з того часу, як Росія вторглася в лютому 2022 року, і для обходу фактичної блокади після того, як Росія вийшла угоди про безпечний експорт зерна

Суховантажі Resilient Africa та Aroyat прибули до України 16 вересня і мали вирушити після завантаження майже 20 тисяч тонн пшениці для Африки та Азії.

Джерело агентства не назвало назву судна, що вийшло, але в базі даних MarineTraffic зазначено, що у вівторок вранці в Чорноморську під Одесою пришвартувався тільки Aroyat.

Прорив блокади

Відправлення судна є перевіркою спроможності України знову відкрити морські шляхи, коли Росія намагається відновити фактичну блокаду.

Москва неодноразово завдавала ударів ракетами та дронами по українській інфраструктурі експорту зерна.

Три морські порти Одеси, включаючи Чорноморськ, протягом року відправили десятки мільйонів тонн зерна під час російського вторгнення за угодою, укладеною за посередництвом ООН у липні 2022 року.

П’ять із кількох суден, що застрягли в Одесі, вже покинули порт, скориставшись тимчасовим коридором, що охоплює західне узбережжя Чорного моря поблизу Румунії та Болгарії.

Чорноморська зернова угода була укладена за посередництва ООН та Туреччини в липні 2022 року для боротьби з глобальною продовольчою кризою, посиленою вторгненням Росії в Україну. Україна і Росія входять до найбільших світових експортерів зерна.

Джерело

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>