11.5 C
Kyiv
Вівторок, 23 Квітня, 2024

Прем’єр Моравецький попередив Україну, що Польща може розширити заборону на імпорт товарів

Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький попередив українську владу про готовність Польщі розширити заборону на ввезення продукції з України, якщо Київ загострюватиме конфлікт.

Про це повідомляє Onet.pl.

«Ми були першими, хто багато зробив для України, тому розраховуємо на розуміння наших інтересів і будемо з усією рішучістю їх захищати. Це означає, що ми, звісно, з повагою ставимося до всіх проблем з українського боку, але для нас найважливіше інтереси нашого фермера, інтереси польського аграрного сектору», – сказав Моравецький.

Він наголосив, що це означає, що Польща не згодна з жодними процедурами, постановами, ухвалами або судовими позовами, які пред’являються проти неї.

Моравецький додав, що вони означають лише те, що хтось, у даному випадку українська сторона, не розуміє дестабілізації польського аграрного ринку. Моравецький нагадав, що польський уряд “прийняв виклик і ввів одностороннє ембарго на українське зерно”.

Прем’єр-міністр на запитання, чи розчарований він заявами Києва щодо запровадження ембарго на деякі польські овочі, відповів: “Я попереджаю українську владу, бо – якщо вона буде загострювати цей конфлікт у такий спосіб – ми додамо більше продуктів до заборони на ввезення на територію Республіки Польща”».

Він наголосив, що Польща ще вірить у перемогу України і допомагає, але їхній інтерес, інтерес польського хлібороба, польського села, поляків, має бути найважливішим для них.

«І так буде, незалежно від того, що говорить будь-хто у світі, бо ми не кланяємося тим, хто зі Сходу чи Заходу, ми діємо тільки в інтересах поляків», – наголосив Моравецький.

Також він заявив, що Польща готова допомогти Україні, але “не ціною дестабілізації польського ринку”. Тому, додав він, Польща без згоди Єврокомісії ввела ембарго на українське зерно.

«Ми будемо їх зберігати доти, доки не виробимо відповідні механізми співпраці та взаємодії на аграрних ринках. Ми повинні захистити себе від дестабілізації ринку», – сказав прем’єр-міністр.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>