9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

Покарання за несвоєчасне подання декларацій: НАЗК звернеться до Зеленського з проханням накласти вето на закон

НАЗК звернеться до Президента України з проханням накласти вето на ухвалений нардепами законопроект 9587-Д. В ухваленому законі, зокрема, підтримано зміни, якими буде приховано від громадян, журналістів та доброчесних керівників дані Реєстру осіб, які вчинили корупційні та повʼязані з корупцією правопорушення.

Про це повідомляє НАЗК.

«НАЗК направить звернення Президентові України з проханням накласти вето щодо прийнятого Парламентом законопроекту, що дозволить повернути його на повторний розгляд Верховній Раді. Таке рішення є єдиним в правовій площині, яке задовольнить запит суспільства на перемогу над корупцією та європейське майбутнє України», – йдеться в повідомленні.

В НАЗК зазначають, що перш за все в ухваленому законопроекті підтримано норму, відповідно до якої особа, яка подала завідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 млн грн, у разі сплати штрафу не потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

«Законотворці підтримали й зміни, якими буде приховано дані згаданого Реєстру від громадян, журналістів та доброчесних керівників, шляхом не внесення відомостей про осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також видалення більшості вже наявних відомостей про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних пов’язаних з корупцією та корупційних правопорушень», – зазначається в повідомленні.

В НАЗК нагадали, що Реєстр сьогодні налічує 46 556 осіб. З них 1 961 особа притягнута до дисциплінарної відповідальності, 29 457 – до адміністративної відповідальності, а 15 138 – до кримінальної. Після внесення вищезазначених змін до ст. 59 орієнтовно залишиться 5 021 особа, буде видалено понад 10 тисяч осіб засуджених за корупційні злочини.

«Після видалення майже 80% даних Реєстру ні Президент, ні премʼєр-міністр, ні міністри, ні керівники інших органів влади, ні громадські організації, ні громадська рада доброчесності та ВККС, які найближчим часом мають забезпечити призначення понад 2 тисяч суддів, при прийнятті рішень про призначення не матимуть офіційного джерела даних про осіб, які були внесені до нього», – наголошують в НАЗК.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>