26.5 C
Kyiv
Понеділок, 15 Липня, 2024

Підтримка України й не тільки: Столтенберг назвав три головні завдання промисловості НАТО

Оборонна промисловість НАТО має три головні завдання – підтримати Україну, вирішити оборонні потреби союзників та утримати Альянс на вістрі технологічного прогресу.

Про це йдеться у заяві генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга під час виступу на промисловому форумі Альнсу у Стокгольмі.

“Відносини між урядами, державами та оборонною промисловістю завжди були важливими. Але сьогодні це життєво важливо з трьох причин: щоб підтримати Україну, зміцнити нашу власну систему стримування та оборони та забезпечити нашу технологічну досконалість”, – сказав Столтенберг.

За його словами, коли у лютому 2022 року російські війська перетнули український кордон, багато хто очікував, що Україна зазнає поразки протягом кількох днів, але “вона стояла міцно та жорстко боролася”.

“Надзвичайна мужність і героїзм українського народу перевищують очікування знову і знову” – наголосив генсек.

Водночас він підкреслив, що сама тільки мужність не може зупинити дрони, а героїзм – перехоплювати ракети. Щоб оборонятися, Україна потребує спроможностей високої якості та у великій кількості, й швидко.

“Я вітаю, що союзники по НАТО надають Україні безпрецедентну допомогу, яка включає все – від танків до дронів, від F-16 до боєприпасів. Але ми переважно робили це за рахунок спустошення наших складів. Тож зараз маємо наростити виробництво, щоб задовольнити потреби України, а також зміцнити власну систему стримування й оборони. Це друга причина, чому відносини НАТО з промисловістю настільки важливі сьогодні”, – зазначив Столтенберг.

При цьому він зауважив, що деякі інвестори вважають підтримку оборонної промисловості певним чином “неетичною”.

“Немає нічого неетичного у виробництві зброї для оборони союзників по НАТО. Немає нічого неетичного у захисті нашої свободи, немає нічого неетичного у тому, щоб допомагати українським солдатам боронити свою країну. Без промисловості немає оборони, немає стримування і немає безпеки. Тож ми вдячні вам за те, що оборонна промисловість робить щодня”, – наголосив генсек НАТО.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>