“ПашаМерседес” та братія заявили, що вірні Онуфрію і захищатимуть лавру

Керівництво та братія монастиря УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі заявляють, що “були, є і будуть вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю”, а також пообіцяли, що захищатимуть лавру.

Про це йдеться у зверненні намісника Павла Лебедя, священноначалля та братії Свято-Успенської Києво-Печерської лаври “до всіх вірних чад Української Православної Церкви”,  опублікованому  на сайті обителі 26 січня 2023 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Автори заяви відреагували на висловлювання Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія про те, що більшість монахів лаври готові перейти до ПЦУ.

«Завіряємо вас, що ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю — Блаженнішому Митрополиту Онуфрію», — підкреслили вони.

Автори заяви зазначають, що “докладають усіх зусиль, щоб захистити й обитель, і закликають “не вірити в зміну їхньої позиції”.

Як повідомляла РП, на запитання, як він оцінює кількість ченців у лаврі, готових залишити Московський патріархат, Епіфаній відповів, що таких більшість.

“У нас є інформація із середини, що вже більша частина братії готова долучитися до монастиря ПЦУ, але на території Верхньої лаври, на жаль, нема приміщень, в яких вони могли б постійно проживати. Потрібні звичайні побутові умови, тому зараз вони залишаються в складі монастиря Московського патріархату і очікують на рішення комісії, що займається статусом Нижньої лаври. Мають бути створені відповідні умови, а самі люди відчули захист від української влади, від правоохоронних органів. Якщо їм нічого не буде загрожувати, то з часом вони доєднаються”, – зазначив Предстоятель ПЦУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ