Осман Пашаєв засновує Фонд підтримки військовополонених і політичних бранців

Виконавчий продюсер телеканалу «UA: Крим» Осман Пашаєв засновує Фонд підтримки військовополонених і політичних бранців «Бєрабєр. Разом».

Про це він розповів «Детектору медіа».

Ідея заснувати фонд виникла в Османа Пашаєва після збору коштів на допомогу захопленим у полон Росією українським морякам. «Гроші, зібрані на захоплених моряків, досі на моїй картці. Це вже непристойно. Але розумію, що таку суму українці довірили саме мені. З’явилися люди, які перераховували на адвокатів чи на будь-яку іншу допомогу для наших полонених. Тому вирішив створити благодійний фонд», – написав він на своїй сторінці у Фейсбуку.

Осман Пашаєв розповів «Детектору медіа», що майбутній фонд займатиметься допомогою військовополоненим і політв’язням. «У Росії зараз близько 100 бранців – це все “наші люди”. Кожен кейс ми будемо розглядати окремо. Це може бути допомога на адвокатів, або на адаптацію в разі швидкого звільнення, або на підтримку дітей (як у випадку Олега Сенцова)», – сказав він.

За словами пана Пашаєва, він планує протягом тижня віддати підготовлені юристом документи нотаріусу для реєстрації благодійного фонду. Директором фонду на громадських засадах погодилася стати Лейла Омер, яка була членом опікунської ради фонду «Бізім балалар» («Наші діти»). Сам Осман Пашаєв буде просто засновником фонду. «Я не благодійник, хочу, щоб цим займалися люди, які вміють це робити», – пояснив він.

Осман Пашаєв уточнив, що з допомогою російських журналістів Вікторії Івлєвоїта Аркадія Бабченкайому вдалося зібрати близько 400 тис. грн. З них близько 100 тис. грн. використано на допомогу захопленим у полон українським морякам і кримськотатарському активісту Едему Бекірову. Іще 27 тис. грн. пан Пашаєв планує витратити на проведення тренінгів для співробітників телеканалу «UA: Крим» зі зйомки на мобільні телефони. Решта близько 300 тис. грн. лишається для діяльності фонду. На рахунок майбутнього фонду пан Пашаєв планує передати 200 тис. грн, а залишок лишити на своїй приватній картці для вирішення термінових питань. Він пояснив, що консультувався з адвокатами політв’язнів, які порадили йому частину коштів лишити на приватній картці.

Раніше повідомлялося, що у мережі опублікували відео боїв за Донецький аеропорт.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...