3.3 C
Kyiv
Субота, 20 Квітня, 2024

Онкологія по-чернігівські – схеми і витівки ділків

Непоодинокі випадки, коли люди, хворі на онкологію, страждають від лікарів, для яких на першому місці не здоров’я чи навіть життя хворого, а власна вигода у різних проявах. На Чернігівщині є чимало саме таких прикладів. Неодноразово писали про лікаря-онколога Юрія Шеня, який вимагав гроші у пацієнтів за процедури, які мали надаватися безкоштовно. Він також є фігурантом кримінальних справ, пов’язаних з корупцією.

Схожі історії двох жінок, які мешкають в Чернігівській області. Їм поставили діагноз злоякісної пухлини. Обидві побували в одних і тих самих відділення Чернігівської обласної лікарні. Обидві після цього опинилися в жахливому стані і рятували своє життя в Чернігівському медичному центрі сучасної онкології. Чому не звернулися одразу до профільного медзакладу? І тут знову спливає прізвище Шеня.

Людмила та Олена просили не озвучувати їхні прізвища, оскільки остерігаються, що коли доведеться ще раз звернутися в обласну лікарню, то матимуть проблеми через свої відвертості.

За направленням сімейних лікарів у своїх районних лікарнях жінки потрапляли у торакальне відділення та відділення інвазивної та ендокринної хірургії Чернігівської обласної лікарні. При чому, якщо хворий спочатку лікується в інвазивному відділенні, то його потім направляють у торакальне і навпаки. На запитання, чому не направляють в спеціалізований заклад з онкологією – онкоцентр — відповідають, що там великі черги, а вони все зроблять швидко. Це не відповідає дійсності. Тобто – дають завідомо брехливу інформацію. Дала розповідали, що онкологію лікують безкоштовно, але препаратів зараз в наявності немає, тому частину потрібно купити. Люди, налякані своїм діагнозом, дають гроші на препарати, а це сотні тисяч гривень. Олена, наприклад, віддала майже 7 тисяч гривень за два препарати.

В історії з Оленою та Людмилою фігурував сумнозвісно відомий доктор Юрій Шень. Серед лікарів інвазивного відділення не значиться. Є власником приватного медичного центру «СімМед», який за дивним збігом обставин знаходиться за тією ж адресою, що й обласна лікарня і в тому ж приміщенні.

Через свою надмірну довірливість жінки поплатилися ускладненнями зі здоров’ям, а Олена майже не поплатилася життям. Як сказали в онкоцентрі, куди вона врешті-решт потрапила, процедуру хіміотерапії їй зробили з порушенням протоколу.

Як пояснили в онкоцентрі, відповідно до стадії процесу, до локалізації самої пухлини в тому чи іншому органі, є стандарти лікування, затверджені Міністерством охорони здоров’я. Вони визначають потрібна хіміотерапія в кожному конкретному випадку чи не потрібна. Скільки тієї хімії потрібно. З яким інтервалом її проводити. Вибір препаратів, які працюють при тій чи іншій локалізації злоякісної пухлини.

Рішення приймає мільтидисциплінарний консиліум за участю хірурга, променевого терапевта та клінічного онколога-хіміотерапевта.

До того, як потрапити в онкоцентр, а ні до Людмили, а ні до Олени лікар хіміотерапевт не приходили. І це не єдині два випадки, які мають схожу історію і де фігурує доктор Шень, про якого згадували вище і за яким вже кілька років тягнеться корупційний шлейф.

Він пішов з керівної посади в онкоцентрі і подався до обласної лікарні. Разом з собою переніс ті ж самі проблеми, за які і позбавився посади та набув негативної репутації. А це – гроші за послуги, які мають надаватися безкоштовно, проведення операцій в приватній клініці, суцільна брехня пацієнтам, що начебто в онкоцентрі існують черги, а у них все швидко тощо.

І суто риторичне питання до керівництва обласної лікарні – головного лікаря Андрія Жиденка та начальника Чернігівського обласного управління охорони здоров’я Андрія Лінника, який до призначення працював медичним директором обласної лікарні і який, власне, і дозволив проводити процедуру хіміотерапії в обласній лікарні. Вони знають ситуацію, про яку йде мова?

Також питання:

  • Чому лікарі направляють хворих з підозрою на онкологію не в онкологічний центр, а у ці відділення?
  • Якщо не було препаратів, то чому не направили в онкоцентр, а почали брехати про великі черги і наскільки критично було починати робити процедуру прямо зараз?

Зараз і Олена, і Людмила, пройшовши усі круги на виживання, зверталися до вузьких спеціалістів і спеціалізовані медичні заклади. Інакше це може вилитися у скалічене життя.

Валентина Михайлова 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>