26.5 C
Kyiv
Вівторок, 16 Липня, 2024

Нардеп Веніславський передумав впроваджувати покарання для ухилянтів, які виїхали за кордон

Ухилянтів, які нелегально виїхали з України під час війни, не варто карати. Таку думку в інтерв’ю ВВС висловив представник президента у ВР, член комітету парламенту з питань безпеки та оборони Федір Веніславський.

Що передувало

Раніше Веніславський, разом з колегами по комітету планував зареєструвати законопроєкт, де йшлося б про те, що ті військовозобов’язані, хто залишив Україну і не повернувся під час воєнного стану, можуть отримати кримінальне покарання.
На сьогодні, за словами нардепа, він змінив думку про це.

Цитата

“Коли почалася дискусія, зрозумів, що таким чином ми можемо не лише стимулювати повернення – ми можемо відрізати бажання взагалі повертатися до України”, – заявив Веніславський.

Україні після війни необхідно забезпечувати збереження нації, і в цьому сенсі покарання може мати зворотний ефект, зазначив представник комітету парламенту з питань безпеки.

Втім, каже, досі точаться окремі суперечки стосовно іншої пов’язаної теми – з приводу військовозобов’язаних, які вступили до вишів на денну форму навчання.

“Звичайно, є значна кількість чоловіків у віці 40-50 років, які раптом виявили бажання здобувати вищу освіту… Це очевидна для мене, як для юриста, форма уникнути призову по мобілізації. Сьогодні говорити про якусь модель скасування відстрочки, яка має спільну підтримку – ми ще не можемо”, – пояснив свою точку зору нардеп.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>