23.1 C
Kyiv
Четвер, 18 Липня, 2024

На третину: Україна в жовтні наростила імпорт молочних продуктів

У жовтні в Україну було імпортовано на 27,8% більше молочних продуктів, ніж у минулому місяці, та на 35% більше, ніж у жовтні 2022 року.

Про це повідомили в українському клубі аграрного бізнесу.

У минулому місяці Україна імпортувала 6,08 тисяч тон молочних продуктів. Наразі це найбільший показник з березня 2022 року.

Велику частку імпорту займають сири. Крім цього, за останній місяць вдвічі збільшилися об’єми імпорту вершкового масла.

Загалом за десять місяців 2023 року було імпортовано 48,89 тисяч тон молочних продуктів, що на 6,1% менше, ніж в аналогічний період минулого року, але водночас вартісний показник більший на 11,3%.

Об’єми експорту залишаються стабільними другий місяць поспіль – 8,25 тисяч тон, що є однаковим показником порівнюючи з аналогічним періодом минулого року. Однак вартісний показник знизився на 19%.

Також на світовому ринку молочних продуктів спостерігається підвищення цін у зв’язку зі збільшенням попиту. Найбільше ціни зросли на сухе молоко. Окрім цього вершкове масло подорожчало, проте ціни на сир, навпаки, дещо знизилися внаслідок ослаблення євро щодо долара і збільшення пропозиції з країн Океанії.

«Додатковим фактором зростання цін на молочну продукцію стала обмеженість постачання молока в Західній Європі та деяка невизначеність щодо впливу погодних умов на виробництво в країнах Океанії», – пояснює аналітик УКАБ Максим Гопка.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>