На Сумщині прикордонники брали хабарі за підроблені штампи про перетин кодону

Прикордонники в Сумській області отримували неправомірну вигоду від іноземців, яким вносили в паспорти фальсифіковані дата-штампи про перетин державного кордону України.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Зазначається, що за схемою прикордонники вносили недостовірні відомості до інтегрованої інформаційно-телекомунікаційної системи «ГАРТ» про нібито виїзд іноземних громадян за межі держави без фактичного перетину ними кордону.

Посередником у цій схемі був громадянин Російської Федерації. Його затримали 17 жовтня після отримання 600 доларів США хабаря та іноземних паспортів.

Наразі триває досудове розслідування. Проводяться обшуки за місцем проживання прикордонників, посередника, а також на пункті контролю для залізничного сполучення «Хутір-Михайлівський» Державної прикордонної служби України.

Дії прикордонників кваліфікували за трьома статтями:

  • порушення правил несення прикордонної служби, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ч. 1 ст. 419 Кримінального кодексу України);
  • одержання неправомірної вигоди службовою особою поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України);
  • несанкціоноване втручання в роботу систем, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації (ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, на Полтавщині начальниця прокуратури вимагала хабар за пом’якшення обвинувачення.

3 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ