Мовний омбудсмен хоче звільняти чиновників, які не знають української

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що звільняти чиновників, які не володіють українською мовою на належному рівні.

Так, в інтерв’ю УНІАН він заявив, що всі чиновники повинні продемонструвати, що вони дотримуються законів, зокрема і мовного, «якщо ми хочемо називатися цивілізованою країною».

Кремінь вважає, що якщо рівень володіння державною мовою чиновника не відповідає стандартам, його потрібно звільняти.

«Крім того, іспити повинні здавати всі – від учня до президента. Це нормальна демократична практика ».

Також він говорив те, що необхідно, щоб Кабмін допоміг затвердити програму розвитку, освоєння української мови . На його думку, це один з ключових документів, який дасть інструментарій, яким чином можна буде проводити і роботу з популяризації, і за поясненням основних норм закону про мову, і, звичайно, проводити відповідні дослідження.

В Офісі уповноваженого із захисту державної мови планують створити курси з вивчення української мови за рахунок коштів держбюджету. Центрами для проведення таких курсів могли б стати державні навчальні заклади.

Раніше ІНФОРМАТОР писав, що близько 200 тис. учнів цього року перейшли з російської на українську мову навчання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ