Американський зонд Osiris-Rex 10 травня покинув орбіту астероїда Бенну, завершивши свою місію, і відправився на зворотний шлях.
Про це пише УНН з посиланням на Space.
Відзначається, що подорож до Землі триватиме більше двох років. Апарат повинен облетіти двічі навколо Сонця, подолавши 2,3 млрд км, перш ніж наблизиться до Землі.
Крім того, зонд повинен доставити контейнер з 60 грамами ґрунту з поверхні небесного тіла.
За допомогою цих зразків вчені мають намір більше дізнатися про формування і розвиток Сонячної системи.
Повідомляється, що частина ґрунту з Бенну буде розподілена для вивчення по лабораторіях різних країн, а частина НАСА законсервує для аналізу майбутніми поколіннями із застосуванням технологій, які поки ще не розроблені.
Читайте також: Астрономам вдалося зафіксувати китайську ракету, яка вийшла з під контролю і падає на Землю (ВІДЕО)




