Журналіст ІНФОРМАТОРа поспілкувався з Інгою Маковецькою, виконуючою обов’язки голови Чернівецької обласної ради та заступником лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

Вона розповіла про свою кар’єру у політиці та чому обрала Радикальну партію Ляшка. Пояснила специфіку роботи у керівництві Чернівецької обласної ради та які проблеми потрібно було вирішувати в області під час епідемії COVID-19. Також Інга поділилася досвідом, як подолати складні життєві випробування, з якими можуть зіштовхнутися батьки та їхні діти.

Чому ви вирішили свого часу приєднатися до “Радикальної партії Олега Ляшка”?

Перше знайомство з Олегом Ляшком відбулося під час Майдану. Я в той час працювала на телебаченні в Чернівцях, і ми робили прямі включення з Майдану. Тоді Олег Валерійович був також там і ті слова, які я почула від нього вживу, – мене сильно вразили. До цього часу я розуміла, що Олег Ляшко – це людина, яка близька мені по духу, хоча я не думала ніколи, що буду займатися політикою. Але після його виступу зрозуміла, що він – сильна людина, яка пережила три інтернати та стала великою особистістю. Він має величезну силу волі та міцний характер. В своєму житті я пройшла важкі випробування, тому відчула, що хочу бути поряд з цією людиною і займатися разом з ним політикою.

Я прийшла в штаб і сказала, що добре знаю Чернівецьку область, тому там зможу очолити осередок партії. Мене сприйняли і прийняли.

Будучи у Радикальній партії, Ви працювали журналісткою телекомпанії “Чернівецький промінь” та радіостанції “100.0 ФМ”. Як вам вдавалося поєднувати журналістську та політичну діяльності?

Це поєднання політики і журналістики мені допомагало навіть. Не можна сказати, що ці заняття неможливо поєднувати одне з одним. Ви знаєте, що політик – це людина, яка повинна бути публічною та має говорити і не боятися камер. Вона має виступати перед людьми. Тому робота на каналі була потрібна для того, щоб стати успішним політиком, щоб бути з тим лідером, якого я сама обрала. Я повинна відповідати високому рівню публічності.

Часом мені було важко поєднувати професії, оскільки це був період початку війни. Я відзняла 51 передачу про волонтерів. Я була автором ідеї і ведучою. Програма “Щоденник волонтера” зайняла перше місце серед регіональних ЗМІ. Марина Порошенко мені вручила нагороду, і я була здивована, що самі волонтери подали мої роботи на номінацію, і вони зайняли перше місце.

Ви під час війни їздили на фронт?

В “гарячі точки” я не їздила. Я доїжджала з волонтерами до певних місць, щоб передати допомогу. Я була на Майдані. В лютому, коли був розстріл студентів, у мене було пряме включення. Я розуміла, що хтось має показати в Чернівцях, що відбувається на Сході. Я збирала по шматочкам різні відео з фронту, показувала їх людям. Розповідала про українських героїв та родини загиблих бійців.

У політиці Ви пройшли шлях від рядового члена партії до заступника її лідера. Яку пораду Ви можете дати для людей, які мають бажання та прагнуть обрати шлях політика у своєму житті.

Як говорить Олег Ляшко: “В політиці не має вічних ворогів та вічних друзів, а є вічні інтереси”. Я б звичайно порадила тим, хто обрав шлях політика, налаштуватися, що це дуже брудна справа, але вона може залишитися з вами на все життя. Вона настільки затягує, що мені буває надзвичайно важко, але я розумію, що я без цього не зможу жити. Потрібно завжди залишатися самим собою. Необхідно мати здоровий глузд, бути дипломатичною, не ображатися, а розуміти, що сьогодні існує одна коаліція, а завтра вона може розпастися. Потрібно не прямолінійно відноситись до цього.

Олег Ляшко прийняв рішення балотуватися в народні депутати на 208 окрузі Чернігівської області. Останні рейтинги показують, що його підтримує більшість населення тієї місцевості. На Вашу думку, перемога вже забезпечена чи потрібно очікувати якихось кардинальних кроків від конкурентів?

Я не на одну зустріч з’їздила з Олегом Валерійовичем, оскільки я його офіційний заступник і всіма своїми помислами  підтримую його. Я бачу реакцію людей на нього, тому моя думка однозначна – перемога за ним. Навіть якщо будуть застосовуватися брудні технології, то вони не спрацюють, тому що він не боїться людей, відноситься до них щиро. Живі справжні люди приходили на зустріч з Олегом Валерійовичем, на яких висловлювали свої обурення щодо законів, які приймає нова влада. Він спілкується з людьми, і їхня реакція позитивна. Він дуже багато зробив на цьому окрузі. Більш того, ми знаємо про підтримку Юлії Володимирівни. Людям подобається примирення і добро. Люди стомилися від вічних сварок. Юлія Володимирівна не виставляє свого кандидата, тому що вона вважає, що Олег Валерійович має виграти. Всі казали, що Рада без Ляшка не може існувати.

Чи можливе об’єднання Олега Ляшка та Юлії Тимошенко на майбутніх парламентських виборах?

На місцеві вибори ми йдемо окремо, оскільки ми впевнені у своїй перемозі. Ми є партією з великим ім’ям і під прапором якого всі ці роки працюємо. Ми минулого року зайшли дуже великою кількістю людей на місцевих виборах. Щодо парламентських виборів скажу так: “Поживемо – побачимо”.

Інга з Юлією Тимошенко

Я думаю, що Олег Валерійович та Юлія Тимошенко можуть створити гарний тандем. Вони разом починали, і можуть далі разом йти. І це буде правильно і для них, і для людей. Це люди, у яких є спільні інтереси.

Україна входить у політичний сезон, який пов’язаний з місцевими виборами, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Які у Вас плани на ці вибори?

Я, як голова чернівецького обласного осередку “Радикальної партії Ляшка”, можу підтвердити, що наша команда в повному складі йде на вибори. Нещодавно розмовляли з керівниками районних осередків партії. Всі вони знаходяться в бойовому дусі. Ми впевнені, що потрапимо в районні ради та об’єднанні територіальні громади. Я, як виконуюча обов’язки голови Чернівецької обласної ради, вважаю, що є відомою людиною, тому буду йти першим номером і заводити фракцію в обласну раду. Ми впевнені, що подолаємо 5-відсотковий бар’єр.

Розкажіть як людина-практик для українців, які не дуже добре розуміються у специфіці місцевої політики. Чим займається і які повноваження у першого заступника голови Чернівецької обласної ради, а нещодавно і в.о. голови?

Дуже часто люди плутають виконавчу гілку влади і представницьку: обласну раду з обласною державною адміністрацією. Тим паче, що у нас рада і адміністрація знаходяться в одному приміщенні. Мені не вистачало в своїй роботі функцій виконавчої влади, тому що люди зазвичай приходять до ради, оскільки це наші виборці, які просять допомоги. А у нас в обласній раді зв’язані руки при вирішенні певних питань. Але ми приймаємо повну участь в роботі області в межах тих повноважень, які маємо.

Цей рік видався надзвичайно важким. Буковина перша прийняла удар по коронавірусу. У нас були дуже сильні повені та буревії, які знищували будинки. Ми співпрацювали з виконавчою гілкою і знали, що відбувається в кожному ОТГ. В мої обов’язки входить рутинна робота апарату обласної ради, про яку не вистачить часу розповісти повністю. Найважливішим моїм обов’язком є підготовка сесій обласної ради. Тільки депутати колегіально погоджують те, що я виношу на розгляд, як зміни до бюджету, так і прийняття різних програм.

Як Чернівецька область зустрілася з епідемією коронавірусу? Чи приймала обласна рада участь у допомозі лікарям та громадянам? Що є найскладнішим для вас під час кризи COVID-19?

Було дуже складно, оскільки Чернівецька область прийняла удар першою, тому що ми на кордоні з Румунією. Якби влада почула наших депутатів, які живуть в різних районах області, де близько 50% заробітчан, які працюють в Італії та Іспанії, то можна було зменшити наслідки епідемії. Потрібно було закрити кордони і ті люди, які роками були на заробітках, побули б декілька місяців дома. Люди прилітали з-за кордону і відразу йшли додому без жодних перевірок. Були райони, де відбулася дуже страшна біда. Наразі на жорсткий карантин закритий Кислинський район. Сподіваємося, що будуть поставлені блокпости, щоб запобігти розповсюдженню вірусу. Поки ще рано казати про другу хвилю, але така загроза існує.

Як Ви оцінюєте рішення Верховної ради про укрупнення районів. Чи покращить це добробут громад?

На мою думку потрібно завершити реформу по об’єднанню громад. Є такі, які будуть лише 25 жовтня цього року створені. В кожній громаді має бути ЦНАП, щоб людина не мала їхати вдалечінь, в гірські райони. З 11 районів робити 3 – це ще рано. Для цього потрібно було підготовитися і продумати всі моменти. Але нажаль наша влада не думає про людей. Вона змінюється, але той хто приходить до влади забуває, що його обирали люди. Об’єднання громад нагадує “фішку”, яку використовують для перемоги на виборах. Країна поки не готова до подібної реформи. Це буде надзвичайно важко для людей.

Як оцінюєте дії діючої влади? Чи вдасться їм щось змінити на краще?

Минув рік після виборів і за цей час нічого не змінилося. Як каже мій батько: “Бачив багато у своєму житті, але так погано не було ніколи”. Я не є песимістом, але при владі не повинні бути люди, які не розуміють, що робити з країною. Кожен має займатися своєю справою. Якщо ти пройшов шлях від села до міста, а потім до області і далі, ти будеш розуміти стан справ. Ви бачите, що відбувається постійна ротація людей, а це означає, що не має команди.

А без команди не можна керувати країною. Люди вже це зрозуміли і будуть розуміти з кожним днем, і робити висновки. Ця чума має пройти у людей. Позитиву в діях влади я не бачу.

У лідера Вашої партії нещодавно народився син Олександр. Як ви вважаєте, йому важко буде бути гарним батьком та відповідальним політиком?

Я думаю, що ви бачили інтерв’ю, коли він заплакав. Це вразило всіх. Це інтерв’ю дає розуміння того, що він буде найкращим батьком. Він ріс без батька і потребував його любові все життя. Він ту любов, яку не доотримав, дасть своєму синові. Людина, стаючи старшою, стає мудрішою. Можливо, те, що він не додав Владочці, вкладе в Сашка, і у нього обов’язково все вийде. Він буде чудовим батьком і залишиться чудовим політиком.

Олег Ляшко та його син Олександр

Ваші колеги та друзі писали у соцмережах про складні життєві випробування, які ви здолали разом зі своїм сином. Якщо маєте бажання, розкажіть детальніше про це. Які поради Ви б надали батькам, які розгублені і не можуть прийняти правильне рішення?

Інга разом з сином Павлом

У нас люди не розуміючи законів опиняються в скрутних ситуаціях, коли хворіють дітки. Я завжди дякувала в соцмережах тим людям, які нас підтримували. Я сподіваюсь, що на сьогоднішній день ми пройшли останню, 8 операцію. Ми народилися дуже малесенькими і ніхто не вірив, що ми можемо вижити. Але ми стали сильним, розумним і гарним хлопцем. Це був дуже тернистий шлях, і я вірила в наш успіх. Якщо ти дуже цього хочеш і в це віриш, у тебе все обов’язково вийде. Мені не вистачало коштів на операції. Я їх зичила і віддавала, але ніколи не опускала руки. Коли ми йшли на парламентські вибори, Олег Валерійович дав мені завдання займатися соціальною політикою. Він вважає, що коли людина пройшли через складні випробування, вона має змогу зрозуміти інших людей  і вчиняти правильно.

Головне – це терпіння батькам, які зіштовхнулися з такими проблемами у житті. Потрібно вірити і ніколи не опускати руки.

Спілкувався Антон Візковський

для ІНФОРМАТОРа

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.