14.8 C
Kyiv
П’ятниця, 21 Червня, 2024

Хто відповідальний за мобілізацію на окупованій Херсонщині?

Журналісти проєкту KibOrg ідентифікували членів «призовних комісій» на окупованій Херсонщині. Більшість з них виявилися лікарями Генічеської центральної районної лікарні.

15 вересня Центр національного спротиву повідомив, що на окупованих територіях триває підготовка до початку мобілізації місцевого населення. Так, окупаційна влада почала роздавати повістки офіцерам запасу, а також цивільним, які надавали свої дані під час «виборів» та роздачі продуктових наборів. І вже 29 вересня Президент РФ Путін видав указ про початок мобілізації, який передбачає призов 130 тисяч військовозобов’язаних. Мобілізація охоплює період з 1 жовтня до 31 грудня 2023 року.

Ми відшукали документ проєкту розпорядження так званого «губернатора» окупованої Херсонської області «Про створення призовних комісій і забезпечення проведення призову громадян РФ у віці від 18 до 27 років, які не перебувають в запасі і підлягають призову на військову службу в Херсонській області в жовтні — грудні 2023 року».

Проєкт документу Сальдо надіслав Вадим Шуригін, який обіймає посаду «військового комісара» окупованої Херсонщини. До повномасштабного вторгнення він був «заступником військового комісара» міста Севастополя. У Криму проживав за адресою с. Лиманне, вул. Лиманівська, 10. Він же увійшов у склад «основної призовної комісії» Херсонської області у якості «заступника голови». «Головою» виступає гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо. Ми ідентифікували решту учасників комісії. Більшість — лікарі Генічеської центральної районної лікарні.

Херсонська область:

Дмитренко Андрій Петрович (10.06.1983) — м.Генічеськ, вул. Південна, 78. Секретар «призовної комісії», а також фельдшер Генічеської центральної районної лікарні.

Водяна Ганна Миколаївна — інформація відсутня. Лікарка-стоматолог у Генічеській центральній районній лікарні.

Козлов Федір Іванович (23.08.1954) — м.Генічеськ, вул.Південна, 17. Працював у Генічеській центральній районній лікарні до повномасштабного вторгнення. Нині додатково обіймає посаду «керівника роботою з контрольного огляду громадян під час призову на військову службу».

Король Людмила Вікторівна — належала до складу основної медичної комісії ще у 2020 році. До повномасштабного вторгнення працювала у Генічеській центральній районній лікарні лікаркою-офтальмологом.

Маліновська Ольга Вікторівна (12.01.1965) — у 2014 році була призначена на посаду «міністерки праці та соціальної політики» окупованої Донеччини. Тепер обіймає посаду «виконувачки обов’язків заступниці міністра праці та соціальної політики» окупованої Херсонської області. У Донецьку була прописана за адресою просп. Комсомольський, 26, кв.60. Розшукується за ч.1 ст 258-3 ККУ за створення терористичної групи або терористичної організації.

Онищенко Наталя Миколаївна (09.03.1955) — імовірно прописана у с. Рівне, вул. Молодіжна, 103. Працювала у Генічеському районному центрі зайнятості. Нині обіймає посаду «ведучої спеціалістки міносвіти» окупованої Херсонщини.

Семенов Валерій Михайлович (18.08.1948) — прописаний за адресою м. Генічеськ, вул. Нижня Слобідка, 36. Належав до партії «Ліва опозиція», був депутатом п’яти скликань Генічеської районної ради. У 2021 році давав коментар Радіо Свобода про те, як у 2014 «хтось готував російські прапори, а хтось очікував як далі будуть розгортатися події».

Сухотін Павло Григорович (14.02.1953) — м. Генічеськ, вул. Центральна, 76. До повномасштабного вторгнення працював лікарем-отоларингологом у Генічеській центральній районній лікарні.

Топольницький Олег Сергійович (03.07.1970) — до повномасштабного вторгнення обіймав посаду «заступника начальника територіального органу Росгвардії», підполковник поліції. Прописаний за адресою м. Сімферополь, вул. Стрелкова, 90/4. Переведений до Херсонщини і тепер обіймає посаду «заступника начальника поліції», а також отримав підвищення до полковника.

Федорова Валентина Миколаївна (12.01.1951) — м. Генічеськ, вул. Міська, 7, кв. 2. Працювала у Генічеській центральній районній лікарні. Нині бере участь у контрольному медичному огляді громадян.

Хомяков Олександр Михайлович (21.06.1959) — м. Генічеськ, вул. Гоголя, 61, кв.13. Завідувач шкіряно-венерологічним кабінетом Генічеської центральної лікарні.

Резерв:

Чагаєв Ігор Олегович (19.06.1987) — колишній заступник губернатора Краснодарського края з питань внутрішньої політики. У червні 2023 року був призначений на посаду «першого заступника голови» окупованої Херсонської області. Є «головою резервної призовної комісії» на окупованій Херсонщині.

Хонін Сергій Петрович (03.05.1971) — м. Севастополь, пр-кт Перемоги, буд. 23, кв. 226. У Криму обіймав посаду «заступника начальника відділу підготовки та призову громадян на військову службу». Майор запасу. У 2023 році був переведений до Херсону, де й отримав підвищення до «начальника» відділу.

Грабко Альона Миколаївна (22.08.1981) — на Херсонщині проживає в окупованому с. Воскресенка, вул. Миру, 6.

Кураєва Яна Володимирівна (24.04.1992) — смт. Новотроїцьке, вул. Молодіжна, 57. «Головна спеціалістка міносвіти» в окупації.

Літвінов Антон Миколайович — інформація відсутня. Обіймає посаду «начальника управління організації діяльності дільничних уповноважених поліції і підрозділів у справах неповнолітніх».

Мацуєва Юлія Сергіївна (10.09.1996) — прописка у с.Одарівка, вул. Молодіжна, 12, кв.3. Обіймає посаду «головної спеціалістки міносвіти» в окупації.

Генічеськ:

Терських Олена Олександрівна (29.11.1983) — прописана у м. Генічеськ, вул. 40 років Перемоги, 7А, кв. 51. До повномасштабного вторгнення займала посаду начальниці відділу із земельних питань та землеустрою виконавчого комітету Генічеської міської ради. Належала до партії «Європейська солідарність». У липні СБУ оголосила про підозру у колабораційній діяльності.

Карстен Олександр Олександрович (09.01.1986) — у Криму був прописаний за адресою м. Севастополь, вул. Козача, 25. «Голова військкому» у Генічеську.

Новак Яна Сергіївна — інформація відсутня. Призначена окупантами на посаду «секретарки основної призовної комісії Генічеського муніципального округу». Працює фельдшеркою у Генічеській центральній районній лікарні.

Вівтанік Олександр Борисович (13.08.1979) — с.Стрілкове, пров. Новий 8. Обіймає посаду «директора» Риковського ліцею.

Гаптракіпов Едуард Халілович (05.03.1979) — у Криму проживав за адресою м. Сімферополь, вул. Ростовська, буд. 15, кв. 20. Був «головним лікарем» у Ленінській центральній районній лікарні, однак у 2022 році був відсторонений від посади за перевищення службових повноважень.

Ємельянов Вадим Миколайович — інформація відсутня. Обіймає посаду «начальника відділу комплексної безпеки міністерства праці та соціальної політки» окупованої Херсонщини.

Свірідов Роман Костянтинович (01.06.1977) — проживав у Криму за адресою с.Іванівка, вул. Нижня, 61. До анексії Криму працював у Сакському міськрайвідділі ГУМВС України. У 2014 році перейшов на сторону ворога

Резерв:

Шарко Наталя Анатоліївна (12.11.1975) — імовірне місце прописки у смт Нова Маячка, вул. Садова, 93. Обіймає посаду «першої заступниці голови Генічеської ВЦА». 1 вересня 2023 року була присутня під час урочистого відкриття двох шкіл.

Кокохін Альберт В’ячеславович (04.11.1976) — проживав за адресою Республіка Адигея, Тахтамукайський р-н, смт Енем, вул. Хакурате, 19. Очолює «відділ підготовки та призову громадян на військову службу Генічеського військкому».

Гайфутдінова Тетяна Федорівна (17.03.1964) — м.Генічеськ, вул. Соборна, 139. Працювала у Генічеській санаторній школі-інтернат. Нині — «представниця міносвіти» окупованої Херсонщини.

Ємець Олена Вікторівна (21.07.1974) — м. Генічеськ, вул. Суворова, 27. Працювала у Генічеській районній державній адміністрації. Нині обіймає посаду «представниці міносвіти» окупованої Херсонщини.

Закіряєва Ельзара Ізетовна — інформація відсутня. Представниця «міносвіти» окупованої Херсонщини.

Сапєльніков Євген Петрович (16.04.1983) — у Криму проживав за адресою м. Керч, вул. Дзержинського, 19. Обіймає посаду «заступника начальника відділу участкових уповноважених поліції і у справах неповнолітніх» — «начальник відділу участкових уповноважених поліції». Полковник.

Публікуємо також «положення про призовну комісію муніципального округу Херсонської області». Судячи з документу, першочергове медичне амбулаторне та стаціонарне обслідування призовників відбувається у Генічеській центральній районній лікарні.

Мобілізація мешканців окупованих територій є грубим порушенням міжнародного права й свідчить про намір російських окупантів знищити українців. Вороги продовжують документувати власні злочини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>