Новітня розробка українського КБ “Південне” – система управління “Грім-2”, покладе початок проекту IT-артилерії для ЗСУ. Вперше прототип показали на київській виставці “Зброя та безпека-2019”.
Подробиці про новинку українського ОПК розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.
Він уточнив, що демонстрація “Грома-2”, на жаль, пройшла непоміченою.
“Це система, яка пропонується в рамках проекту IT-артилерії. Це створення програмного забезпечення, здатного перетворити окремі системи ураження в ударно-розвідувальні комплекси. Цей напрямок у нас вже розвивається, але я сподіваюся, що буде розвиватися значно активніше”, – пояснив експерт.

При цьому, наголосив Згурець, найважливішим питанням є те, чи готове нове керівництво України і Міністерства оборони якомога швидше впроваджувати подібні напрацювання.
“Зараз відбуваються процеси, пов’язані з формуванням нового оборонного огляду. У листопаді ми повинні його отримати. Новий оборонний огляд назве нові загрози і виклики. Виходячи з нових загроз, ми повинні змінити держпрограму розвитку озброєння, а також сформувати новий вигляд збройних сил. Однак ці нові реалії будуть сформульовані пізніше, ніж буде зверстаний новий бюджет”, – пояснив експерт.
Нагадаємо, 19 жовтня противник 15 разів обстріляв позиції Об’єднаних сил, внаслідок чого один військовослужбовець отримав поранення.





Сколько установок принято на вооружение? Все только на бумаге – для лохов.