2.9 C
Kyiv
Субота, 20 Квітня, 2024

Глава МЗС Польщі: Віримо в перемогу України, але її шкідлива і образлива політика нешвидко забудеться

Польська сторона вважає, що порівняння Польщі з росією, які останніми днями з’явилися у заявах українських політиків, є вкрай образливими для польського суспільства.

Про це повідомив у Твіттері міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.

“Вони (такі заяви. – Ред.) ведуть до глибокого переосмислення польської свідомості щодо України та українців, не лише колективно, але передусім індивідуально. У тих самих домівках, де ми спонтанно приймали українських біженців, за столиками, де слухали розповіді про їхню долю, сьогодні ми дивуємося, як можна в одному ряду згадувати поляків і росіян, які кривдять українців”, – пише він.

Рау акцентує увагу, що Польща, як і Україна, протягом століть була жертвою російського імперіалізму, який намагався “підкорити нас, чи то в 1939 році в Польщі, чи в 2022 році в Україні, зґвалтуваннями, пограбуваннями, депортаціями та розстрілами”.

“Допомога нашої влади Україні та українцям стала можливою завдяки розумінню співчуття та симпатії до України чи не кожної польської родини. Тому нинішня політика України є для нас не тільки шкідливою і болючою, а передусім образливою. Важко припустити, що це швидко забудеться. Тому це шкідливо для України. Разом ми багато втрачаємо від цього. Ми віримо в перемогу України. Ми не будемо стояти осторонь. Але ми не дозволимо торгувати нашими стосунками з Польщею в ім’я приватних статків і чужих інтересів, ворожих Польщі та Україні”, – наголошує Рау.

Він також зазначив, що потрібна буде титанічна робота, щоб відновити довіру польського суспільства до доброї волі української влади.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>