26.5 C
Kyiv
Вівторок, 16 Липня, 2024

G7 триматиме активи росії замороженими, доки вона не заплатить за шкоду, завдану війною в Україні

G7 обіцяє тримати російські активи замороженими, доки рф не заплатить за шкоду, завдану Україні війною. “Група семи” планує залучити до відновлення держави приватний сектор.

Про це йдеться у заяві за підсумками зустрічі глав МЗС країн G7 у Токіо, опублікованій на сайті зовнішньополітичного відомства Японії.

“Ми підтверджуємо, що згідно з нашими відповідними правовими системами суверенні активи росії в наших юрисдикціях залишатимуться нерухомими доти, доки росія не заплатить за шкоду, якої вона завдала Україні. Ми підтверджуємо нашу прихильність притягненню винних до відповідальності згідно з міжнародним правом, зокрема шляхом підтримання зусиль міжнародних механізмів, таких як Міжнародний кримінальний суд”, – наголосили міністри.

Глави МЗС зазначили, що зобов’язуються підтримувати довгострокове відновлення та реконструкцію України “перед лицем зусиль росії, спрямованих на те, щоб завдати величезних страждань народові України”.

“Ми також працюємо над залученням наших приватних секторів до сталого економічного відновлення України”, – йдеться у документі.

“Ми нарощуємо наші зусилля, щоб допомогти Україні задовольнити її потреби у підготовці до зими, в тому числі продовжуючи надавати критично важливу енергетичну допомогу”, – додали міністри.

Також глави МЗС заявили про наміри вживати подальших дій, щоб запобігти ухиленню й обходу заходів проти рф.

“Ми повторюємо наш заклик до третіх сторін негайно припинити надавати матеріальну підтримку російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися з серйозними витратами. Щоб скоротити доходи, які росія отримує від свого експорту, ми прискоримо наші консультації щодо енергетики, металів і всіх нетехнічних алмазів, включно з тими, що видобувають, обробляють або виробляють у росії”, – наголошується в заяві.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>