Голова Державного космічного агентства України Володимир Усов придбав елітний автомобіль за два мільйони гривень.
Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації чиновника.
17 липня Усов задекларував придбання авто Mercedes-Benz E 53 AMG 2018 року за два мільйони гривень. 7 липня чиновник придбав автомобіль у фізичної особи.
Варто зазначити, що на сайті з продажу авто дана модель коштує на пів мільйона дорожче.
За кілька хвилин до внесення цих змін Усов також задекларував дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 1 мільйон 430 тисяч гривень. Продаж майна також відбувся 7 липня.
У щорічній декларації Усова, поданій 31 травня цього року (в останній передбачений законодавством день, – ред.) з цінного рухомого майна зазначено три транспортні засоби.
Це автомобілі Mercedes-Benz AMG GT S 2015 року випуску і Smart Fortwo 2016 року випуску, та мотоцикл BMW R Nine T 2017 року випуску. Вартість мотоциклу і Smart у документі вказана коректно, проте вартість Mercedes-Benz – значно занижена. Реальна вартість авто – 3,5 мільйона, проти 149 тисяч, зазначених у декларації.
Взагалі, виходячи з даних у документі, Усов просто не володіє рухомим майном, яке б можна було реалізувати за понад мільйон гривень. Але скоріш за все чиновник продав саме Mercedes-Benz, і придбав новіший.
Та повернемося до самої декларації Усова. Він володіє квартирою в Одесі на понад 70 “квадратів”. Також має право користуватися ще двома квартирами у Південній Пальмірі. Одна належить батькові декларанта (площею понад 100 кв.м., – ред.), а друга – третій особі.
Усов володіє акціями американського корпоративного трастового центру “Kwamb.io Inc.”. Також чиновник має корпоративні права на шість ТОВ. І є бенефіціарним власником шести юросіб.
Серед нематеріальних активів Усов зазначив чотири винаходи.
За минулий рік Усов заробив у ТОВ “Гутенбергз” 123 750 грн., у ТОВ “Квамбіо” 47 250 грн., у ТОВ “Адам Корп” 18 900 грн. Отримав роялті від ТОВ “Квамбіо” на суму 318 224 грн. та дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 145 тисяч гривень.
Готівкою Усов зберігає 200 тисяч гривень, на банківських рахунках – 2 735 грн. та 448 грн.
Довідка:
Володимир Усов – український IT-підприємець та винахідник. Засновник та CEO стартапу Kwambio, що входить у четвірку найкращих керамiчних 3D Printing компаній світу, CEO стартапу ADAM, компанії з 3Д друку органічних кісток. З 24 січня 2020 року — голова Державного космічного агентства України.
У 2005 році закінчив Одеський національний морський університет, економічний факультет за спеціальністю «менеджмент організацій». Почав кар’єру в якості експедитора транспортної компанії «Інтергейт» у 2002 році. З 2003 по 2006 рік працював директором транспортної компанії «ПНТ-груп». У травні 2006 перейшов на посаду директора медіа-компанії «Хвиля», з 2010 по 2011 рік очолював медіа-холдинг «Репортер».
У 2011 році перейшов до IT-сфери, де першим його стартапом стало електронне видавництво Gutenbergz, яке працює і зараз. Gutenbergz займається розробкою інтерактивних систем для iOS та Android.
У 2014 році відкриває стартап Kwambio, який на початку був платформою 3D-друку: дизайнери відправляли до Kwambio свої скетчі об’єктів та отримували готовий продукт. Пізніше Kwambio стає компанією-розробником українських високоточних 3D-принтерів для кераміки. Свою першу розробку вони презентували на CES-2018. Український 3D-принтер Ceramo One від Kwambio став найбільш швидким та точним 3D-принтером для кераміки в світі. Замовниками стали General Electric, Stanley, Coca Cola. Також компанія співпрацювала з NASA та TechStars. У 2019 році Kwambio випускає зменшену модель Ceramo One.
У 2019 році розробники працювали над проєктом ADAM для 3Д друку органічних кісток та вже запустили цифрову платформу для створення віртуального атласу тіла, з тим щоб у майбутньому у кожного була можливість надрукувати на 3Д принтері не лише кістки, а й цілі органи. У кінці 2019 р. успішно пройдено фазу доклінічних досліджень в Україні.
Також, з 2019 р. співзасновник та CEO компанії Forganik, розробника органічних wood panels для меблевої промисловості та будівництва.
Спікер конференцій TEDx та Світового Економічного Форуму в Давосі (WEF) з питань інновацій та високих технологій. Включений до списку 50 Видатних Українців (The Ukrainians), проєкту Гордість України (Канал 24) та проєкту Legacy Ukraine поміж видатних інноваторів українського походження.
Деякі ЗМІ звинувачували Усова в тому, що він несправедливо переміг у конкурсі на очільника Державного космічного агентства.
Читайте також: Ціна влади. Новопризначений голова Держгеокадастру подарував невідомій особі увесь свій бізнес
Поздравляю…