23.1 C
Kyiv
Четвер, 18 Липня, 2024

До чого тут Кличко, або як живе начальник столичної підземки Віктор Брагінський

Що в гаманцях головних транспортників Києва?

Журналісти проаналізували зарплати і статки керівника головного перевізника столиці – Віктора Брагінського з Київського метрополітену.

Сьогодні будемо рахувати гроші Брагінського

Цікаво що в нього в гаманці, адже очолює комунальне підприємство Київради і одержує зарплату з міського бюджету. А цю скарбницю наповнюють платники податків.

Віктор Брагінський бразди правління підприємством міцно тримає з 2014 року. На цю посаду його призначив Віталій Кличко. Нагадаємо, що за 9 років у Києві не збудовано жодної нової станції метро.

Але ж які солодкі обіцянки давав Брагінський! «Нові станції «Мостицька» та «Проспект Правди» Київського метрополітену мають запустити наприкінці 2021 року. Про це у 2020 році в ефірі телеканалу «Київ» розповів начальник КП «Київський метрополітен». За словами Брагінського, станції будуть відкриті одночасно.

«Підрядник гарантує, що укладається у строки, прописані у договірних відносинах. І наприкінці 2021 року дві нові станції — «Мостицька» та «Проспект Правди» — будуть відкриті», — сказав Брагінський.

 У 2020 році він «малював» у розмові з журналістами дуже райдужні плани:

«Сьогодні знаходимося в активній стадії будівництва метро на Виноградар… Загалом цей проєкт передбачає метро до площі Шевченка та створення транспортного хабу, що вирішить транспортну проблему району. Щойно здаємо ці об’єкти в 2022 році, переходимо до будівництва станцій на Троєщину. Це будуть перехідні станції: «Вокзальна» — нова станція «Вокзальна 2», «Лукянівська» — «Глибочицька», «Тараса Шевченка» — «Поділ». І через міст без зупинок, наступна станція — «Райдужна», яка поєднуватиметься зі швидкісним трамваєм, що йде з вулиці Бальзака, і там буде теж транспортний хаб. Новозбудована лінія для міської електрички йтиме навколо кінцевих станцій метрополітену і замикатиме їх у кільце навколо Києва».

Будівництво метро на Виноградар, 2020 рік. Фото: АТ “Київметробуд”

Ці плани, як розумієте, накрилися мідним тазом. Обіцяв золоті гори. Не виконав. Але в сірка очі не позичає, заяву про звільнення не написав. Начальницьке крісло – тепле, гріє. Та ще й хороша зарплата.

Отож керманич метрополітену, депутат Київради (фракція «УДАР»)  Брагінський у фінансовому плані почувається, судячи з усього, дуже добре.

Журналісти направили інформаційний запит до адміністрації КП «Київський метрополітен» про зарплату Брагінського. З відповіді заступника начальника підприємства Дмитра Пінчука видно: у січні 2023 року керівник столичної підземки одержав 59 тисяч 97 гривень. Власне, це була найменша сума, яку Брагінському виплатили у 2023-му (не беремо до уваги грудень). Щомісяця його заробітна плата складала: лютий 108 тисяч 91 гривня, березень – 99 130 гривень, квітень – 108 91 гривня, травень – 146 792 гривні, червень – 74 013 гривень, липень –  108 091 гривня, серпень – 136 272 гривні, вересень – 77  670 гривень, жовтень – 108 691 гривня, листопад – 108 691 гривня.

Як бачимо, здебільшого одержував по 108 тисяч. Непогано. І це при тому, що метрополітен є збитковим. ЗМІ вже розповідали, що у 2021 році метрополітен мав колосальні збитки – 1 мільярд 529 мільйонів гривень, у 2022-му – 908 мільйонів 700 тисяч гривень. Фінансова ситуація не поліпшилася й у першому кварталі 2023 року – підприємство зазнало збитків на 501 мільйон гривень.

Невідомо поки що, яку зарплату отримає Брагінський за грудень (певно не менше ста тисяч гривень), але знаємо, що цього місяця сталася надзвичайна подія в метро – водою стало затоплювати перегінний тунель між станціями «Либідська» і «Деміївська». Потяги зупинили. І, схоже, надовго. На ліквідацію наслідків цього лиха, вочевидь, буде витрачено сотні мільйонів гривень.

Кличко і Брагінський на аварійній ділянці в метро. Фото: kyivcity.gov.ua

До речі, на Фейсбуку, в групі «Пасажири Києва» дописувач Павло Постоєнко зазначає:

«7 грудня, за день до події в тунелі, директор метрополітену Брагінський, сидячи у кріслі депутата Київради, постійно тиснув зелену кнопку для голосування (на сайті Київради є результати) із надією, що буде проголосована Програма розвитку транспортної інфраструктури. А в цей же час підконтрольне йому майно (тобто тунель метро – ред.) наповнювалося водою. Знаючи про це, він не запропонував правку до Програми з проханням додати капітальні видатки на ремонт тунелів метрополітену, а просто промовчав».

Інший дописувач – Дмитро Сидоренко – обурюється таким фактом:

«В Київського метрополітену немає жодного виходу з метро, де під час дощу не протікав би дах накриття чи підземний перехід. Рік тому упродовж кількох місяців писав керівникам метро, аби вони відкрили інший вихід на станції «Оболонь» і відремонтували працюючий з боку «Почайної». Бо там з діри у стелі переходу на людей текла вода під час дощу. В результаті частину переходу таки закрили на ремонт, який триває вже півроку. Як і ремонт безпосередньо виходу на поверхню, біля якого виріс житлово-торговельно-офісний комплекс прямо стіна-у-стіну з виходом метро. В комплексі продаються квартири і відкриваються аптеки, а вихід з метро скоро вже рік як зачинено».

До речі, у цій же групі «Пасажири Києва» деякі кияни звернули увагу на умови праці метрополітенівців. Так, дописувач Sobol Vlad зазначає в коментарі, що адміністрації підприємства байдуже до своїх працівників.

«Це тільки у нашій підземці можна побачити, як бідолашні чергові сидять у своїх кабінках і мерзнуть. Зате Брагінському не холодно, у нього все добре».

Владислав Соболь закликає поліпшити умови праці в метро, особливо чергових, які сидять в кабінках біля ескалаторів, контролюють безпеку руху.

Між іншим, на сайті Київради зареєстровано петицію про звільнення Брагінського з посади. Утім, навряд чи відважиться мер Кличко відправити у відставку свого політичного соратника.

Кличко і Брагінський. Фото: Facebook

Нагадаємо, що у 2020 році спостерігачі громадської мережі  «ОПОРА» «зафіксували використання фото посадовців комунального підприємства в дочасній агітації перед виборами. Ймовірні кандидати в депутати від партії «УДАР – Віталія Кличка» були зображені на білбордах, зупинках громадського транспорту». Йшлося про Віктора Брагінського.

Політична реклама з портретом Брагінського

«ОПОРА» стверджувала, що «в Подільському районі  Києва було зафіксовано білборд, на якому зображений начальник КП «Київський метрополітен» – Віктор Брагінський та напис «Майбутнє Виноградаря з метро». Аналогічні за змістом рекламні матеріали фіксували і на зупинках громадського транспорту.  Водночас у них акцентується увага на намірі потенційного кандидата у депутати відкрити дві станції метро у 2021  році… Також подібні матеріали, однак без партійної символіки, розміщені на більшості станцій київського метрополітену у вигляді плакатів та сітілайтів. Проте, крім самого пана Брагінського, на них зображена його заступниця Наталія Макогон, начальник електродепо «Дарниця» Микола Іщук, та керівник служби руху метрополітену Сергій Ткачук».

Білборд у Києві з портретом Брагінського

Типова закономірність у столиці: якщо ти в команді Кличка – маєш індульгенцію. Отже ти – «свій»… Тобі не страшні ані суспільний резонанс, ані критичні виступи у ЗМІ. Навіть будь-які негаразди в метро не впливають на рівень благополуччя керівника підземки. Хіба це правильно? На жаль, у Києві склалася ганебна система кругової поруки.

А зазирнімо в декларацію Брагінського за 2020 рік. Він має три квартири у Києві (дата набуття права на останню – 2018 рік), чотири земельні ділянки у селі Лютарі Богуславського району Київської області, в Бучі, у Глібовці на Київщині). У селі Лютарі на нього зареєстровано житловий будинок (96, 9 квадратних метра). У столиці у власності Брагінського два приміщення для зберігання велосипедів.

Із задекларованих речей – класичний сталевий швейцарський годинник Longines. Має автомобіль Тойота «LAND CRUISER 200», 2014 року виготовлення. Машина з’явилася у Брагінського в 2020 році, вартість на дату придбання – 614 тисяч 976 гривень.

Як зазначено в декларації, Брагінський одержав доходи від здавання майна в оренду Олегу Забранському – 322 тисячі 80 гривень, також іноземному громадянинові Ромелей Джонатану Лі – 112 тисяч 800 гривень.

Керівник метрополітену задекларував, що має готівкою 125 тисяч 200 доларів США, 10 тисяч євро, 1 мільйон 700 тисяч гривень. Ще 86 тисяч 400 гривень зберігає на депозиті в Ощадбанку, 15 тисяч 818 гривень – в Укрсиббанку.

Згадується, як один із літературних героїв промовляв: «Ви ударяйте на гроші — гроші всьому голова». УДАРяйте, пане Брагінський… Як стало відомо 17 грудня, біля станції метро «Деміївська» вже просідає земля під павільйонами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>