17.6 C
Kyiv
Неділя, 16 Червня, 2024

Держгеокадастр взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Геопростір 2023»

17–18 жовтня 2023 року у Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Геопростір 2023», присвячена темі «Інфраструктура геопросторових даних: геоінформаційне забезпечення містобудування та відновлення України». Захід відбувся за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Держгеокадастру. Організатори конференції – Науково-дослідний інститут геодезії і картографії, Українське товариство геодезії і картографії, Київський національний університет будівництва і архітектури.

У перший день заходу в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко виступив з презентацією «НІГД як джерело офіційних даних для прийняття управлінських рішень та відбудови». Він представив присутнім міжнародний досвід функціонування систем НІГД у деяких європейських країнах, а також рекомендації міжнародних експертів за методикою IGIF для розвитку НІГД в Україні.

Крім того, Дмитро Макаренко зосередив увагу учасників конференції на практичному застосуванні НІГД, зокрема використанні даних НІГД для прийняття управлінських рішень.

Під час виступу у другий день конференції в. о. Голови Держгеокадастру розповів про сучасний стан розвитку НІГД в Україні, зокрема поінформував про реєстрацію користувачів на геопорталі пілотного проекту НІГД. На сьогодні на геопорталі зареєструвалися усі обласні державні адміністрації, 1 193 територіальні громади та 21 центральний орган виконавчої влади.

У ході конференції відбулися доповіді та обговорення з питань використання геопросторової інформації в умовах воєнного стану, впровадження геоінформаційних технологій в сферу містобудування, для моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад, використання геоінформаційних технологій, методів інженерної геодезії для відбудови України та управління земельними ресурсами в умовах відновлення держави.

Участь у заході взяли Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, керівники міністерств і відомств, представники органів місцевого самоврядування, територіальних громад з різних регіонів України, науковці, експерти, представники комерційного сектору. У форматі онлайн до конференції долучилися фахівці у сфері геоінформаційних технологій із Канади, Японії, Польщі, Латвії, Німеччини, Великої Британії, Словенії, Туреччини, Фінляндії.

Довідково:

Геопростір – серія науково-практичних конференцій, присвячених розвитку інфраструктури геопросторових даних, які об’єднують провідних науковців у сферах геоінформаційних технологій, фотограмметрії, дистанційного зондування, інженерної геодезії, управління земельними ресурсами, містобудування та просторового планування, технологій будівництва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>