5.7 C
Kyiv
Понеділок, 22 Квітня, 2024

ДАБІ: новий корупційний тандем

Кадри вирішують все! І ця номенклатурна аксіома в українських реаліях боротьби за корупційні потоки, схоже, набула особливої актуальності.

Боротьба за можливість розставити на ті чи інші посади «своїх людей» відбувається практично всюди, де залишилися хоч якісь більш-менш привабливі державні активи. Найбільш запекло фінансово-кримінальні угруповання змагаються за контроль над такими компаніями як ПАТ «Центренерго» та НАК «Нафтогаз», але останнім часом на перший план і перші шпальти видань все частіше виходять історії, пов’язані з Державною архітектурно-будівельною інспекцією, і чергова кадрова ротація у керівництві ДАБІ обіцяє стати бестселером корупційно-детективного жанру.

Ті, хто уважно стежать за ситуацією довкола ДАБІ, знають, наскільки карколомно тут розвиваються події і з якою неймовірною швидкістю біля керма інспекції змінюються персони. Причому це стосується не тільки офіційно призначених керівників, але і тих, хто фактично з тіні керує всіма схемами. Охочих долучитися до розподілу корупційного пирога, який оцінюється експертами у 3 мільярди, щорічно більш ніж достатньо.

За даними останніх журналістських розслідувань, тимчасово контроль над ДАБІ отримав чинний міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Саме він має необмежений кредит довіри на вулиці Банковій, контролює перебіг так званої реформи ДАБІ і до останнього моменту мав можливість чи не одноосібного впливу на керівництво. Йому навіть приписували ручне керування видачею інспекцією дозвільних документів. Щоправда, за даними тих же таки журналістів-розслідувачів, стосунки Чернишова і чинного керівника ДАБІ Ірини Король остаточно зіпсувалися після відсторонення від обов’язків людей міністра на Харківщині, куди очільниця інспекції неочікувано для Чернишова відправила спецперевірку. Фактаж щодо численних порушень у сфері контролю за будівництвом виявився вбивчим і дозволив Король завдати відчутної шкоди інтересам міністра на його вотчині.

І ось тут почалося найцікавіше. На авансцену вирішили повернути людину, яка перед цим уже була звільнена з ДАБІ і має цікавий шлейф з корупційних історій, зокрема, щодо одіозних призначень у самій інспекції і щодо її попереднього місця роботи у МОН та інвентаризації земель цього відомства. Докладніше історію Олени Костенко, яка свого часу протрималася виконувачкою обов’язків керівника центральної ДАБІ ледве три місяці, можна вільно прочитати в інтернеті.

Відповідно до отриманих нами матеріалів, одіозна і ефектна білявка стала новою креатурою міністра Чернишова, і незабаром буде поновлена на посаді першого заступника керівника ДАБІ, а далі, очевидно, саме Костенко зможе знову повернутися до позиції тимчасово виконуючої обов’язки. Принаймні, зараз впливові люди активно шукають методи впливу на суд, аби втілити в життя першу частину цього плану.

Щодо персон учасників цього листування, яке потрапило до рук журналістів, звісно, можна було б висловлювати достатню кількість різноманітних припущень. Але якщо підходити до цього питання дедуктивно, то Ж Аблов – це Аблов Євген Валерійович, який є заступником голови Окружного адміністративного суду міста Києва, а згадане тут прізвище Аліменка дивним чином збігається з прізвищем судді, який розглядатиме сьогодні справу про поновлення на посаді Олени Костенко.

За цією логікою, саме Костенко і є міфічною «красунею», за яку обіцяють солідний куш нерухомістю. Варто зауважити, що Аліменко – лише один з трійки суддів, які розглядатимуть справу, і те, що інші двоє не згадуються у листуванні, зовсім не значить, що питання попередньо не врегулювали і з ними. Скоріше, навіть навпаки, адже Аліменко, судячи з оприлюдненого тексту, до останнього часу опирався тиску, і Аблов, по суті, обіцяє повпливати на непокірного. Втім, довго гадати щодо учасників не доведеться, адже за результатами засідання буде зрозуміло, хто зі служителів феміди залишився відданим богині правосуддя, а хто ні.

Найцікавіше, що телефон, з якого отримано листування, нібито належить особисто Чернишову. Наші джерела стверджують, що роль переговірника у цій справі він виконує особисто, адже, з одного боку, не може довіряти оточенню, а з іншого – сподівається на «недоторканність» з боку правоохоронних структур, яку дає йому особиста дружба з президентом і його найближчими соратниками.

Цікаво, що своє швидке повернення у ДАБІ анонсує сама Олена Костенко, і робить це не ховаючись у своєму Фейсбуці. Вона впевнена, що незабаром повернеться до керма інспекції і навіть не прикрито погрожує опонентам. Відвертий текст + відверте фото, вочевидь, мають продемонструвати серйозність її намірів і впевненість у результаті.

Цікаво, що судовий процес щодо її можливого поновлення на посаді кілька разів відкладали і переносили, і до тепер якоїсь впевненості у позитивному результаті щодо цієї справи Костенко не демонструвала. Тож що, власне, змінилося?

Очевидно, що красуня змогла отримати підтримку з боку когось достатньо впливового і, очевидно, що це дійсно може бути саме Чернишов, адже обіцяні за потрібне рішення квартири – це добре, але практично відкрито впливати на суди може дозволити собі лише хтось достатньо впливовий і близький до ОПУ.

Підтвердити чи розвіяти сумніви щодо участі найвищих посадових осіб у підкупі суддів і організації корупційних схем могло б лише чесне і неупереджене розслідування. І, сподіваємося, правоохоронні органи все ж відреагують та перевірять достовірність цих фактів. Ідеально, якщо б таку перевірку ініціював особисто президент Зеленський, адже йдеться про людину, яка публічно причисляє себе до кола найближчих друзів і соратників чинного гаранта конституції.

Василь Тростянець
Для ІНФОРМАТОРа

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>