-2.8 C
Kyiv
Неділя, 10 Грудня, 2023

Чехія передасть Україні партію вертольотів Мі-24В

Чехія отримує від Сполучених Штатів Америки нові вертольоти, а старі Мі-24В списує і планує передати Україні.

Про це заявила міністр оборони Чехії Яна Чернохова, повідомляє ČT24.

За її словами, вертольоти Мі-24В/35 відмінно впоралися зі своїм завданням, хоча і прослужили довше, ніж очікувалося. Від США Чехія отримає вертольоти типу UH-1Y Venom і AH-1Z Viper.

“Навіть якщо ми символічно попрощаємося з ними сьогодні, їхня історія точно не закінчена. Ми обов’язково знайдемо застосування цим вертольотам. Це все, що я скажу з цього приводу, тому що принципово не коментую постачання в Україну”, – сказала міністр оборони.

Міністр не сказала, про яку кількість вертольотів ідеться. Вона уточнила, що Чехія також необхідно мати запасні частини для вертольотів серії “Мі”. Вони перебувають у санкційних списках, тому придбати їх не так і просто.

Що кажуть у Генштабі Чехії

Начальник Генштабу Карел Ржека заявив, що НАТО і Чехія реагують на дедалі агресивнішу і менш передбачувану поведінку Росії.

За його словами, армія повинна робити наголос на боєздатність і високий рівень готовності. Ржехка додав, що Чехії потрібно позбутися залежності від технологій радянського походження якомога швидше.

Що відомо про цей вертоліт

Мі-24 – радянський/російський ударний вертоліт розробки ОКБ М. Л. Міля. Неофіційна назва – “Крокодил”.

Став першим радянським і другим у світі (після AH-1 “Кобра”) спеціалізованим бойовим гелікоптером (а також першим у світі багатосерійним спеціалізованим бойовим гелікоптером із шасі, що забирається). Серійний випуск розпочався 1971 року і триває досі.

Має безліч модифікацій, експортувався до багатьох країн світу. На 2021 рік цей вертоліт є другим за поширеністю ударним гелікоптером у світі після AH-64 Apache.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>