8.3 C
Kyiv
Четвер, 18 Квітня, 2024

Безпекове питання. В ВМС пояснили важливість звільнення “вишок Бойка”

Після повернення “вишок Бойка” під контроль України РФ втратила можливість використовувати їх для відстеження військової обстановки в Чорному морі.

Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Він зазначив, що звільнення цих платформ важливе не тільки для України загалом, а і для укріплення охорони узбережжя в Одеській області. Цьому сприяє той факт, що ГУР демонтувало російське обладнання, за допомогою якого окупанти спостерігали за ситуацією в Чорному морі.

“Це дозволяє нам залишити їх без відповідної інформації, вони не зможуть вчасно реагувати або щось планувати в нашій акваторії. Тому значення це має велике і для Одеської області в першу чергу. Це безпекове питання”, — сказав Дмитро Плетенчук.

Він також додав, що вдалому проведенню операції посприяли берегові ракетно-артилерійські сили ВМС, які унеможливили появу ворожих кораблів біля вишок.

Однак повний контроль над Чорним морем можна буде встановити лише за умови панування в повітрі.

“Повернення повного контролю над цією акваторією, ми кажемо про 25 тисяч квадратних кілометрів, відбудеться тоді, коли ми зможемо повноцінно панувати у повітрі. Сподіваємось, що цю проблему нам допоможе вирішити наявність нових зразків озброєння, на кшталт F-16, які зможуть забезпечити безпеку у повітрі над всією акваторією”, – сказав Плетенчук.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>