0.6 C
Kyiv
Середа, 21 Лютого, 2024

Анатолій Дмитрієв та розкрадання землі ДП “ДГ “Пархомівське”

Сьогодні поговоримо про деяке Державне підприємство «ДГ «Пархомівське» Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України. Вказане ДП засноване на державній власності та перебуває в управлінні Національної академії аграрних наук України (НААН).

Уся історія побудована на землях площею 2.479.1 га , що належали до власності держави, але знаходились у постійному користуванні ДП. Охоплювали вони територію Пархомівської сільської ради Богодухівського району Харківської області.

Аби недобросовісні особи не почали реалізовувати свої темні схеми щодо передачі земель потрібним особам, статутом ДП “ДГ “Пархомівське” було встановлено жорсту заборону щодо передачі в користування ділянок, що знаходяться в постійному користуванні ДП.

Але і це не завадило тогочасному керівництву вигадати нові способи обходу заборон.

Головним у цій схемі виявився Анатолій Дмитрієв – екс-начальник ГУНП в Харківській області, екс-депутат Харківської обласної ради, а також тогочасний очільник Краснокутської РДА. Як бачимо, чоловік завжди займав доволі непогані управлінські крісла.

Анатолий Дмитриев
Анатолий Дмитриев

Тож, колишні службовці ДП спільно із посадовцями Національної академії аграрних наук України, Краснокутської районної державної адміністрації та приватних юридичних осіб, зокрема: ПП “НК Плюс”, ПП “Світлана”, ТОВ “Заріус-2007”  організували схему незаконного вилучення частини земельних ділянок ДП “ДГ “Пархомівське” та передачі їх спочатку у комунальну власність, а потім в оренду названим приватним юридичним особам.

Як саме відбувся такий перехід та при чому тут корупція й Верховний суд

Продовжуючи історію, присвячену нахабному вилученню із користування ДП “ДГ Пархомівське” земель та їх подальшу передачу юридичним особам.

Отже, наші шановні фігуранти вирішили не довго чекати на активні дії. Ну звісно ж, хто ж захоче втрачати можливу “копієчку” заробітку.

Тож, спочатку тогочасні голова Краснокутської РДА – Анатолій Дмитрієв, а після – директор ДП – Корнієнко по черзі виявляли власну позицію щодо вилучення досить вигідних земель із користування підприємтва.

Зокрема, останній, навіть, звернувся до Української академії аграрних наук (зараз – Національної академії агарних наук України) з листом, де зазначив , що масив земельних ділянок економічно недоцільно використовувати, а тому просто необхідно передати такі в комунальну власність.

І відповідь незабарилась. Уявляєте, Президія радо зголосилась відібрати право користування такими у ДП та передати Пархомівській сільській раді Краснокутського району. Не знаходите нічого дивного?

Невже землі було розкрадено

Тож що було після ухвалення рішення Президією Академії щодо анулювання права користування землями ДП? Читаємо далі.

Опісля, голова Краснокутської РДА – Дмитрієв передав абсолютно усі землі в користування приватним особам на 49 років7 Серед таких були і вже відомі: ПП “НК Плюс”, ПП “Світлана”, ТОВ “Заріус-2007”.

Усі вказані субʼєкти швидко уклали потрібні договори та зобовʼязувались сплачувати оренду – 2% від нормативно грошової оцінки землі.

Тобто, неозброєним оком видно, що пан Дмитрієв, Корнієнко та керівництво перелічених приватних юридичних осіб діяли виключно у власних інтересах, відкрито чхаючи на державу. Тому завдяки усім цим особам, тепер не маємо мільйонні ненадходження до бюджету, які могли б піти на фінансування ЗСУ.

Та якщо ви думаєте, що це завершення історії, то ні. Судовий розгляд продовжується. Перша інстанція, а саме Господарський суд Харківської області, очевидно, була проплачена усіма «шановними» персонами, тому – швидко відмовила.

А ось апеляція не згодилась із колегами та, врешті, постановила законне та справедливе рішення – беззаперечно повернути «все на свої місця». А якісь там липові розпорядження Дмитрієва анулювати.

Ба більше, Східним апеляційним господарським судом було встановлено, що спірні земельні ділянки ДП “ДГ “Пархомівське” відносяться до категорії “особливо цінні землі”, вилучення яких має здійснюватись в суровій відповідності вимогам ст. 149 та 150 Земельного кодексу України.

Але і це не той самий “хепі енд” історії

Відкриваємо завісу того, чим же закінчилась та чи завершилась взагалі, історія із абсолютно незаконним вилученням із користування земель ДП “ДГ Пархомівське”🤨

Східний апеляційний господарський суд анулював розпорядчення тодішнього очільника Краснокутської РДА – Анатолія Дмитрієва.

Але ж як сильно «муляє» та палає в усіх фігурантів. Тому вони не залишили ситуацію та звернулись до касації. Ну звісно, стільки ж відкатів втрачают… І уявяєте, за дивним збігом обставин, касація в дуже прискореному темпі, що йому зазвичай не властиво, в найкоротші строки відкрив провадження, зупинив дію рішення суду апеляції та призначив справу до розгляду в найближчий час.

Такий розгляд в ну дуже стислі строки викликає деякі сумніви побоювання, що суд касаційної інстанції все ж таки зацікавлений в лобіюванні інтересів приватних юридичних осіб, які незаконно вилучили та користуються особливо цінними землями державної власності.

Беззаконня продовжується. Не чекаємо на судовий розгляд, склавши руки, а продовжуємо, буквально, кричати й висвітлювати історію назагал. Ну і звісно, паралельно звертатись до центральних органів влади. Цікаво, що вони думають з цього приводу!?

У підсумку, редакція ІНФОРМАТОР підготувала коротку інструкіцю Як незаконно забрати до своїх рук землі державної власності”:

  • Спочатку землі з державної власності потрібно перевести в комунальну, а потім вже “пригребти” їх до своїх рук та надати в користування іншим, “потрібним”, особам.
  • Дмитрієв звернувся до ДП “ДГ “Пархомівське” та Української академії аграрних наук, щодо вилучення із землекористування ДП “ДГ “Пархомівське” земельних ділянок.
  • А потім керівник підприємства Корнієнко звернувся до Української академії аграрних наук з листом, де зазначає про те, що масив земельних ділянок загальною площею 1091,9 га, в тому числі ріллі 960 га для дослідних і наукових цілей ДП “ДГ “Пархомівське” економічно недоцільно використовувати, а тому просить вилучити даний масив земельних ділянок з державної власності та передати його в комунальну власність.

Нагадаємо, 8 серпня 2023 року Служба безпеки України та Національне антикорупційне Бюро (НАБУ) викрили чинного народного депутата Анатолія Гунька, який за $85 000 продавав землю Національної академії аграрних наук. Як відомо, разом із двома спільниками нардеп збирався за «винагороду» вирішити питання з передачі в оренду державних земель підприємцю. За це вже навіть отримав перший транш, які йому принесли у пакеті. На Чернігівщині на окрузі у нардепа-мажоритарника два роки не вщухають пристрасті довкола одного з держпідприємств НААН. Працівники господарства звинувачують Гунька у блокуванні роботи ДП, рейдерстві та викраденні врожаю на суму в понад 300 мільйонів гривень. Напередодні викриття спецслужбами Гунька працівники держпідприємства звернулись із колективним листом до Президента та Голови СБУ, в якому розкрили деталі схем за участю чинного нардепа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>