9.3 C
Kyiv
Неділя, 21 Квітня, 2024

1 вересня Православна церква України переходить на новоюліанський календар

1 вересня, з початком церковного новоліття, Православна Церква України переходить на новоюліанський календар. У зв’язку дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам’яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше).

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-cторінці Православної Церкви України.

8 (а не 21) вересня відзначатимемо свято Різдва Пресвятої Богородиці;
14 (а не 27) вересня – Воздвиження Хреста Господнього;
1 (а не 14) жовтня відзначатимемо Покрова Пресвятої Богородиці:
З 15 листопада по 24 грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове святкуватимемо 25 грудня.

“В наступному році Петрів піст не буде загальним, бо Свята П’ятдесятниця буде святкуватися 23 червня, а день святих першоверховних апостолів Петра і Павла – вже 29 червня. Отже, не існуватиме визначеного періоду посту, який мав би розпочатися за тиждень після дня Святої Трійці. Але для тих, хто бажає поститися за прикладом розвʼязання цього питання в інших Помісних Церквах може бути взятим для посту період після свята святих апостолів Петра і Павла – з 1 по 5 липня”, – розповіли в ПЦУ.

Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня. Пасха у 2024 році припадає на 5 травня. Тут нагадаємо, що ця дата є спільною і для тих, хто дотримується юліанського, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем. Адже календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>