Високогірний регіон Грузії – Сванетія, як виявилось, підтримував активні зв’язки із зовнішнім світом ще в період стародавнього Риму.
До такого висновку прийшли грузинські вчені після ретельного вивчення знайденої у Верхній Сванетії досить рідкісної монети – денарія Октавіана Августа – знаменитого римського імператора, – передає “Новости Грузия”.
Вчені з’ясували, що цей денарій Октавіана Августа досить рідкісного типу, був викарбуваний в 15 році до нашої ери на монетному дворі Лугдума — зараз на цій території розташоване місто Ліон у Франції.
Монета Октавіана Августа вже виставлена в Местії, в нумізматичному кабінеті музею історії та етнографії. Побачити рідкісний артефакт можуть всі відвідувачі музею.
Відкриття ще раз показало актуальність активних зв’язків Сванетії із зовнішнім світом в римський період, підкреслюють в Національному музеї Грузії.
“Інтердисциплінарне дослідження виявленого у Сванетії нумізматичного скарбу показало, що цей регіон, як невід’ємна частина Грузії, з політико-економічної та культурної точки зору, протягом величезного періоду часу підтримував тісні зв’язки як всередині країни, так і з зовнішнім світом”, — сказано в повідомленні музею.
Читайте також: НБУ змінить дизайн монет 1 і 2 гривні через скарги українців