8.2 C
Kyiv
Середа, 19 Березня, 2025

Прокурор розповів, чому підозрювані у злочинах на Майдані досі не звільнені

Міжнародна дорадча група Ради Європи та начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк неодноразово звинувачували керівників правоохоронних органів та Адміністрацію Президента у несприянні та протидії слідству.

Про причину конфлікту між керівниками правоохоронних органів Сергій Горбатюк розповів журналістам Інформатора під час інтерв’ю.

Одне з питань полягало у тому, чому працівники МВС та Нацгвардії, яким Прокуратура висунула звинувачення у злочинах на Майдані, досі перебувають на посадах та займаються охороною громадського порядку.

“Справжню відповідь можуть дати самі керівники, а моя думка, що це їхнє небажання ламати діючу систему роботи правоохоронних органів. Більшість злочинів на Майдані зчинялася правоохоронцями. Чому так сталося? Тому що впродовж тривалого часу, а особливо під час правління Януковича, відбір кадрів у більшості відбувався не на критеріях професійності та порядності, а особистої відданості керівника, чи на чиїсь прохання або навіть за гроші. Це робиться для того, щоб використовувати підлеглих у вчиненні якихось незаконних дій, як корупційних ,так і зокрема (якщо дивитися через призму Євромайдану) на перешкоджання проведенню мітингів. За такої побудови системи управління можна надати вказівку розігнати мітинг, застосувати насильство і в кінцевому випадку надати наказ на застосування вогнепальної зброї і очікувати, що ці незаконні вказівки будуть виконані. Відповідні результати розслідування мали в першу чергу очистити правоохоронні органи від таких працівників”, – повідомив Сергій Горбатюк.

Керівник управління спецрозслідувань повідомив, що розслідування повинно було очистити правоохоронні органи від правоохоронців, які виконувати незаконні дії під час подій на Майдані.

“Коли буде встановлений факт, що правоохоронець, який перебував на місці подій —володіє даними про вчинення злочинів і умисно не надає їх слідству, то така особа не повинна працювати у правоохоронних органах. Але керівники правоохоронних органів певно хочуть мати підлеглих, які будуть виконувати будь-які їх вказівки і на межі закону, поза ним, в тому числі і незаконні, тому вони незацікавлені у результатах розслідування. В інакшому випадку в майбутньому будь-який правоохоронець, якому надійде незаконна вказівка, зможе сказати, що він не буде виконувати незаконну вказівку, тому що буде приклад з колегою, який під час Майдану погодився вчинити незаконні дії та поніс за це відповідальність, був звільнений та позбавлений волі за вироком”, – заявив Сергій Горбатюк.

Нагадаємо, що Ігор Коломойський заявив, що Майдан – це погано.

Фото – Цензор.НЕТ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>