Цільовою аудиторією виставки «Квантовий стрибок Шевченка» у метро Києва були підлітки 14-15 років.
Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» повідомив старший науковий співробітник Національного музею Шевченка Мирон Гордійчук.
У такий спосіб представники музею хотіли підняти інтерес молоді до Шевченка.
«Основна наша аудиторія — це старшокласники, вони за програмою вивчають. Це підлітки 14-15 років, вони вже діджиталізовані дітки, у них вже кліпове світосприйняття», — сказав Гордійчук.
Гордійчук також зазначив, що важливим елементом виставки були описи до портретів.
«Незважаючи на те, що і Гаррі Потерр і Тарас Шевченко були сиротами, вони обидва закінчили престижні вищі навчальні заклади — Гоґвордс у магічному світі й Петербурзьку академію мистецтв. Через такі розповіді доносилися певні факти біографій», — сказав працівник музею, коментуючи Шевченка в образі Гаррі Потерра.
Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». У межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.
17 лютого вандал, озброєний ножем, пошкодив більшість постерів на виставці у метрополітені. Після цього організатори виставки вирішили достроково закрити її. Згодом її скасували у Львові та Вінниці. Виставку постерів Шевченка покажуть у Pizza Veterano.
Націоналіст Юрій Павленко (Хорт) визнав, що це він пошкодив виставку «Квантовий стрибок Шевченка» та пояснив свій мотив. Хорт закликав до переслідування художника.
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом знищення виставки портретів Шевченка.