6.5 C
Kyiv
Субота, 2 Листопада, 2024

Маркарова Оксана Сергіївна

Оксана Маркарова – Міністр фінансів України з 22 листопада 2018 року.

Освіта:

Народилася 28 жовтня 1976 року у Рівному.

1999 року отримала диплом магістра з екології у Києво-Могилянській Академії. Під час навчання в 1996—1998 роках працювала в Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. в рамках проєкту «Українська аграрна товарна біржа». У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку у Вашингтоні, у групі банків та фінансових ринків регіону Європи та Центральної Азії.

Далі навчалася в Університеті Індіани, де у 2001 році здобула ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів та торгівлі, отримавши відзнаку за відмінність в навчанні та нагороду найкращого міжнародного студента.

Кар’єра:

У 2003 році очолила інвестиційну групу ІТТ, де працювала до 2014 року.

У березні 2015 року призначена заступником міністра фінансів України, керівником апарату Міністерства фінансів, а у квітні 2016 року першим заступником міністра фінансів.

8 червня 2018 року, у зв’язку з відставкою Олександра Данилюка, призначена в.о. міністра фінансів України.

22 листопада 2018 року Верховна Рада України затвердила Маркарову на посаду міністра фінансів.

Оксана Маркарова є членом Дорадчої Ради Києво-Могилянської Академії, входить в Коло Друзів Українського католицького університету, та є членом Міжнародної організації молодих президентів (YPO). Також член спостережних рад Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку та Приватбанку.

Була перепризначена 29 серпня 2019 року. Член РНБО з 31 травня 2019 року.

Особисте життя:

Заміжня. Чоловік — відомий банкір та бізнесмен Данило Волинець. У сім’ї четверо дітей – дві дочки чоловіка від першого шлюбу і двоє спільних. У декларації Маркарової вказано двох дітей – сина Данила та доньку Лідію.

Компромат:

До приходу в команду Яресько у 2015-му Маркарова не мала відношення до держслужби. Її чоловік Данила Волинець в березні 2007 року очолив наглядову раду Ощадбанку (водночас головою правління банку став Анатолій Гулей – екс-топ менеджер Актив-Банку братів Сергія та Андрія Клюєвих). У 2012 році Волинець і Маркарова купили Актив-Банк у Клюєвих, але вже навесні 2014 го продали його (ще через рік банк збанкрутував).

Волинець володів Акордбанком, а також інвесткомпанією ІТТ, якої Маркарова керувала з 2003 по 2014 роки. У 2018 році Волинець продав свою частку в компанії.

Як стало відомо медіа, структури, близькі до заступника міністра фінансів Маркарової, непогано заробили на ліквідації «Актив-банку» братів Клюєвих (Андрій і Сергій, політики, українські бізнесмени, що займаються транзитною торгівлею чорними металами, «регіонали»).  Про сумнівних угодах стало відомо через те, що Фонд гарантування вкладів спробував їх скасувати через суд.

Раніше «Актив-банк» був фінансовим центром «сонячного» бізнесу братів Клюєвих.  У 2013 році Клюєви продали його структурам групи «ІТТ», основним власником якої є чоловік Маркарової Данило Волинець. Сама Маркарова, як відомо, раніше очолювала один з підрозділів «ІТТ» – інвесткомпанію «ІТТ-Інвест».

Після виходу Яресько та Маркарової з наглядової ради «Актив-банку», змінився і склад засновників основного акціонера банку ТОВ «Актив фінанси груп». Замість Маркарової та її чоловіка там з’явилися невідомі фізичні особи з Росії та останній голова правління банку Ігор Солнцев, який раніше очолював «Акорд банк» з групи «ІТТ».

Однак відразу після перепродажу банку він зіткнувся з фінансовими проблемами, а вже 13 червня 2014 року НБУ відніс «Актив-Банк» до категорії проблемних. 2 вересня «Актив-банк» оголосили неплатоспроможним, а 3-го Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію.  Зараз банк знаходиться на стадії ліквідації.

Декларації:

Згідно з декларацією Маркарової, за минулий рік вона отримала 632 тисячі 358 гривень заробітної плати, 221 тисячу 441 гривню процентів від ПАТ КБ «Акордбанк» та 47 тисяч 769 гривень процентів від ПАТ «Ощадбанк». Також вона задекларувала дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав на суму 1 мільйон 789 тисяч 563 гривні та дохід від відчуження нерухомого майна у розмірі 3 мільйони 187 тисяч 744 гривні. І це ще не кажучи про багатомільйонні доходи чоловіка, які також вказані в документі.

З майна в її декларації зазначені чотири квартири (одна з них у США, – ред.), три житлових будинки, два гаражі, лазня, сім земельних ділянок, а також ювелірні вироби, колекція живопису та графіки, колекція пам’ятних монет НБУ, бібліотека української та світової літератури. Окрім того, Маркарова разом з чоловіком мають акції п’яти підприємств і корпоративні права на сім. Подружжя є бенефіціарним власником чотирьох підприємств, а також Маркарова є власником торгової марки “Анна-марія”.

У власності родини Маркарової також є племінний кінь і три авто, два з яких належать чоловіку і одне, вочевидь, матері міністра.

Грошові активи родини також вражають. На банківських рахунках подружжя тримає 6 186 562, 3 460 998, 6 798 гривень та 459 159 доларів США.

Після подачі декларації Маркарова один раз вносила зміни до документа. Вона задекларувала дохід чоловіка від відчуження цінних паперів та корпоративних прав у розмірі 1 мільйон 31 тисячі 212 гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>