Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв продовжує заробляти мільйони на купівлі/продажі державних облігацій.
Про останні операції стало відомо із суттєвих змін у декларації фінансиста.
21 серпня Хромаєв задекларував дохід від погашення державних облігацій України у розмірі 682 тисячі 709 гривень.
У цих самих змінах Хромаєв декларує купівлю боргових цінних паперів – державних облігацій на загальну суму 1 мільйон 624 тисячі 710 гривень.
Левову частку своїх доходів від цінних паперів фінансист вкладає в їх купівлю.
Місяць тому Хромаєв заробив майже мільйон гривень на державних облігаціях. А тепер ми бачимо, що отриманий тоді прибуток чиновник знову вклав в купівлю облігацій.
Варто зазначити, що Хромаєв минулого, 2019 року, також декларував мільйонні доходи, отримані від продажу цінних паперів.
Наприклад, 14 березня минулого року, Хромаєв задекларував дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав на суму 1 мільйон 746 тисяч 46 гривень.
А 27 березня задекларував придбання державних облігацій вартістю 1 мільйон 540 тисяч 870 гривень.
Цього року Хромаєв вперше задекларував доходи, отримані від продажу цінних паперів лише місяць тому, тепер декларує прибутки вдруге. Також він декларував видатки на освітні послуги та отримання спадщини.
Декларація чиновника вражає. Згідно з даними в останній за 2019 рік, поданій 28 травня цього року, родина Хромаєва (його дружина – відома українська телеведуча Марія Єфросініна, – ред.) має чимало нерухомості, цінного майна та заощаджень.
Єфросініна має квартиру у Києві та дві земельні ділянки у Старих Безрадичах Обухівського району Київської області. Сам декларант є власником двох гаражів у Києві, чотирьох земельних ділянок, сонячної електростанції на 216 “квадратів” та будинку на 1247 кв.м. у Лісниках Києво-Святошинського району Київської області. Зареєстрований та має право проживання у квартирі в Києві на понад 170 “квадратів”, яка належить третій особі. Наразі чиновник зводить два будинки у Лісниках.
Також задекларовано чимало цінного рухомого майна – твори мистецтва (картини та барель’єфи, – ред.), цінні годинники та ювелірні вироби на мільйони гривень (у переліку є навіть антикваріат – сережки, – ред.).
У подружжя два авто – BMW 523 I 2007 року випуску та Land Rover Range Rover 2011 року випуску. Друге авто коштує близько мільйона гривень.
На Хромаєва з дружиною також записано акції та держоблігації на мільйони гривень.
Хромаєв є бенефіціарним власником ТОВ “Bezerius Holdings Limited”, ТОВ “IBTR INVESTMENTS LIMITED” (зареєстровані на Кіпрі, – ред.), ТОВ “ГАСЕ ЕНЕРДЖИ”, “ТОВ НПК-КОНТАКТ”, ТОВ “ЛІСПРОМГАЗ” (зареєстровані в Україні, – ред.) та ТОВ “NORTHSIGHT VIEW INVESTMENTS LIMITED” (зареєстроване на Сейшельських островах, – ред.). Єфросініна є бенефіціарним власником ТОВ “ЕНДЖОЙ ПРОДАКШИНС”.
Доходи у родини також суттєві. Зарплатня, отримана за 2019 рік Хромаєвим у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку склала 283 тисячі 30 грн., а от його дружина як підприємець заробила 4 мільйони 926 тисяч 93 грн. Також подружжя отримали проценти від вкладів в банках – 63 385 грн., 296 632 грн., 761 833 грн. та 17 117 грн. Погашення державних облігацій України за минулий рік принесло Хромаєву 1 746 046 грн., а Єфросініній 5 507 522 грн. Також вона отримала 13 мільйонів 571 тисячу 678 гривень доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав.
Грошові активи подружжя – мільйонні. На банківських рахунках у Хромаєва зберігаються невеликі суми: 23 016 грн., 435 грн. та 354 доларів США. Проте вклади дружини значно суттєвіші, це: 275 970 доларів США, 321 535 грн., 128 євро, 4 британських фунта, 258 729 грн., 10 460 доларів США, 904 136 грн. та 4 444 долари США. Хромаєв декларує внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ – 20 572 грн. та 313 706 грн. Готівкою подружжя тримають 79 200 доларів США, 618 000 грн., 243 400 доларів США та 1 837 000 грн.
Довідка:
З 1993 до 1997 року Хромаєв навчався в нью-йоркському Union College (США), де отримав диплом бакалавра економіки. З 2008 до 2010 року він продовжив навчання в Київському університеті ім. Тараса Шевченка – в Інституті міжнародних відносин на факультеті міжнародного права, отримавши ступінь магістра.
З серпня 1997 року до квітня 2001-го Тимур Хромаєв працював у Міністерстві фінансів, пройшовши шлях від провідного економіста відділу стратегії управління зовнішнім боргом управління зовнішнього боргу до начальника управління ринків капіталу департаменту державного боргу. До сфери його діяльності входили боргова політика на внутрішньому і зовнішньому ринках капіталу, оптимізація структури державного боргу, координація взаємодії Мінфіну з НБУ і Держказначейством.
У 2001-2002 роках був заступником голови правління банку «НРБ-Україна», де очолював відділ корпоративних фінансів і керував казначейством, також у 2002 році працював у «ТАС-Інвестбанку».
У грудні 2002 року став одним із засновників інвестиційної компанії «АРТА», контролював діяльність компанії, пов’язану з корпоративними фінансами, інвестиційним банкінгом, торгівлею цінними паперами і управлінням активами. Завершив працювати керуючим партнером в листопаді 2013-го.
У грудні 2013 року Тимур Хромаєв став головним виконавчим директором GASE Energy Inc. (український фінансовий радник «АРТА»), де пропрацював до січня 2015 року.
30 січня 2015-го його призначено головою НКЦПФР указом президента № 50/2015.
Ім’я Тимура Хромаєва тісно пов’язане зі скандальною репутацією його батька Заурбека. Колишнього спортсмена багато ЗМІ відкрито називають кримінальним авторитетом. Батько нинішнього топ-чиновника нібито належав до міжнародного злочинного угруповання і починав з банального рекету. Саме за протекцією батька Хромаєв отримав свою першу посаду в Міністерстві фінансів України.
Тимур Хромаєв займав «найгарячіше» крісло в уряді і керував державним боргом. У ті роки грошей в країні критично не вистачало, а все нові позики йшли на погашення старих. У 2000 році Тимур Хромаєв і його начальство звинувачувалися у нецільовому використанні 80 мільйонів доларів, наданих Світовим банком. Дані кошти надавалися на реструктуризацію вугільної галузі, однак з них до гірників дійшли лише 175 тисяч. Решта коштів пішли на потреби чиновників. Під час президентства Леоніда Кучми, Хромаєву і його колегам вдалося уникнути неприємностей.
У зв’язках з владою і великим олігархатом Хромаєва звинувачували і в наступні роки. Згідно з даними деяких джерел Хромаєви були друзями і партнерами Сергія Тігіпка. У 2000-і роки Хромаєв-молодший відзначився співпрацею з Теймуразом Багировим – сином одного з партнерів батька. Пізніше синів впливових батьків звинуватили в масових махінаціях у створеній ними групі «АРТА», зокрема спірних операціях із коштами «Нафтогазу України».
Відзначимо, що Хромаєв завжди мав розгалужені зв’язки в елітних і владних колах, що завжди допомагало йому вести справи. Зокрема, він був другом сина Президента Ющенка – Андрія. Саме Тимур познайомив сина глави держави з його першою дружиною – Єлизаветою Єфросиніною, молодшою сестрою його дружини Марії.
Також Тимура Хромаєва звинувачують в злочинних зв’язках з Олександром Борулько – представником донецького клану, який допомагав вирішувати проблеми з тодішнім генеральним прокурором Олександром Медведьком.
Заурбека і Тимура Хромаєвих також підозрюють у відмиванні «брудних» грошей російського кримінального авторитета «Діда Хасана». З королем злочинного світу вони нібито познайомилися на початку 2000-х і запропонували йому послуги з легалізації коштів. Десятки мільйонів доларів виводилися через «дружні» банки – «Європейський», «Національний стандарт» і ряд інших.
У джерелах можна знайти безліч матеріалів про те, що фірма Хромаєва «АРТА» займалася відмиванням грошей за допомогою різноманітних пенсійних фондів, інвестиційних компаній і через офшори. Чиновник нібито допомагав легалізувати незаконно отримані доходи.
Скандалом обернулося призначення Тимура Хромаєва. Син мільйонера, який веде розкішний спосіб життя, 30 січня 2015 року був призначений головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Відповідний указ був випущений Президентом Порошенко. Тоді в середовищі експертів і профільних ЗМІ призначення назвали «дивним», а багато хто відкрито звинувачували Хромаєва в торгівлі інсайдерською інформацією і відмиванні грошей.
Читайте також: Рибний день. Очільник ДАРГ збагатився на майже два мільйона