“Вічний побратим – позивний Кобзар”. Українські воїни записали в окопах вірш про Шевченка

Військовослужбовці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ, які виконують завдання у зоні ООС, з нагоди 205-ї річниці від народження Тараса Шевченка склали і прочитали на передовій вірш про уявну розмову із живим Кобзарем на передовій.

Як передає “Новинарня“, автором тексту став прапорщик Гліб Бабіч – відомий поет-пісняр, який уже не вперше ініціює подібні проекти 10 огшбр.

“Відео було повністю знято безпосередньо на лінії зіткнення”, – пояснив військовий.

Бабіч та його побратими й посестри прочитали по строфі:

“Снилося, щось задумав вищий небесний цар
І на гарячу землю знову прийшов Кобзар.
Здвинув шолома трохи, пил обтрусив з броні,
Вийняв з кишені каву – ту, що купив мені.

“Слухай, ну як тут справи – криють вночі важким?
Битися, бачу, треба – бо розумію з ким.
Бо ще тоді навчив вас опір чинити злу.
Ти розкажи, до речі – що там у нас в тилу?”

Все як завжди, Тарасе – зрада, брехня, плітки,
Кожен, хто хоче слави – рве тебе на шматки.
Слів та думок уламки ліплять на прапори –
Гетьмани знову б’ються, квапляться догори.

Кожен собі потроху тягне на свій город,
Долю і волю прагне вигадати народ.
Знов від брехні до правди – дуже маленький крок.
Хтось вибирає битву, інші – ідуть в шинок.

Дехто тягар тримає, дехто – над ним ірже,
Дехто, щоб не цуратись, тягне собі чуже.
Досі не бачать правди, досі шукають зло,
Мов півтора століття начебто й не було.

Вибач, Тарасе, поки – трощене все, як лід.
Вчили – не зрозуміли люди твій Заповіт.
Нас гартували трохи покидьки і бої.
Ті, хто за нами прийдуть – будуть цілком твої.

“Слухай… – Кобзар тихенько жестом мене спинив.
– Хлопче, ти сам, я бачу, дещо не зрозумів.
Ви вже змогли підвестись паростком із золи.
Що вам чекати, друже? Ви вже давно прийшли.

Хтось збереже цю землю, хтось в ній посіє хліб,
Хтось нагодує слабших, ким вони не були б.
Вийде із диму сонце, зійде вночі зоря,
В кожній хвилині буде дещо від Кобзаря.

Душі тримайте разом. Розум тягніть з юрби.
Йти догори не важко – тим, хто вже не раби.
Хочеш дійти до світла – треба зробити крок.
Є в Україні воля. Є в Україні Бог”.

“Нумо, – Тарас промовив – візьмемо з долі мед?”
І закрутивши вуса, взявся за кулемет…”

Коментуючи відео, поширене на своєму YouTube-каналі, Гліб Бабіч пише:

“Що було б, якби кобзар повернувся на цю землю в наш час?

Писав би великі вірші, які вправили б нам мізки, і витрусили звідти сміття? – Так!
Знайшов би слова, які допомогли б багатьом впоратися з сумнівами? – Так.
Виступав б на форумах, брав участь у телешоу, говорив би промови на мітингах, створив би нову партію, пішов би в президенти? –
Да хрін там!

Він був би серед нас. Воював. Весело і розумно бив ворога. Чистив зброю. Розповідав захоплюючі історії хлопцям. Ковтаючи піт і весело лаючись – рив землю або черпав з окопів воду навесні. Їздив би, іноді, по справах в тилову зону, брав би наші картки і список – привозив би кави, цигарки і насіння.

А в проміжках – писав великі, пронизливі вірші. Знаходив потрібні всім слова. І малював картини – олівцем, на зворотному боці зіпсованого рапорту формату А4.

Він був би серед нас. І для всіх. Тому, що він живий і різний – навіть коли його немає. Тому, що він любив Україну по-справжньому, а не словами.

ТОМУ, ЩО ВІН НАШ ВІЧНИЙ ПОБРАТИМ – “ПОЗИВНИЙ КОБЗАР”.

А не та похмура ікона, яку з нього намагалися зробити.

З Днем народження, друже Тарас! Дякуємо, що ти є”.

Раніше ми писали про мобільну групу психологічної підтримки, яка працює у зоні проведення Операції об’єднаних сил.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ