0.4 C
Kyiv
Середа, 11 Грудня, 2024

В Україні з’являться спеціальні камери, які фіксуватимуть порушників карантину

В Україні в листопаді у Києві та ще одному місті у рамках пілотного проекту запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає ТСН.ua.

Кузін пояснив, що йдеться про проведення пілотного дослідження, яке було ініційоване ВООЗ і підтримане МОЗ. За словами головного санітарного лікаря, “завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідемічних норм”.

“Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. Пілот планується зробити в двох великих містах – Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні”, – сказав він.

Головний санлікар наголосив, що за умови використання такої системи не буде проводиться будь-яка ідентифікація, збереження персональних чи конфіденційних даних або навіть самої плівки, де буде запис.

“Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідемічних вимог”, – зазначив Кузін.

На уточнююче запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів: “М’яко кажучи, це пілот з відстеження загального відсотку протиепідемічних вимог. Але водночас для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні”.

Нагадаємо, більше половини областей України вже відповідають “помаранчевій” зоні карантину.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>