Якби вибори до Верховної Ради відбулися на початку березня цього року, то до її складу увійшло 5 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка.

Про це свідчать результати останнього соціологічного дослідження, здійсненого на замовлення партії «Батьківщина» одним з провідних дослідницьких центрів, пише ІНФОРМАТОР.

Метою дослідження зазначено перевірка реакції українських виборців на спробу Юлії Тимошенко та її політичної сили заблокувати прийняття законопроекту №2178-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» та перехід ВО «Батьківщини» в опозицію до президента Володимира Зеленського і його фракції «Слуга народу» у Верховній Раді. Проводилося воно в період з 1 по 3 березня 2020 року методом особистого опитування по всій території України (за винятком ОРДЛО і окупованого Криму).

Якби вибори відбулися цього тижня, то до Верховної Ради потрапили б 5 політичних партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка.

Замість «Голосу», який згідно з результатами дослідження втратив 87% своїх прихильників і у разі виборів отримав би 0,8% голосів, у парламент повернулася б фракція РПЛ. За 7 місяців з моменту проведення позачергових виборів до Верховної Ради політсила Олега Ляшка збільшила свій рівень підтримки виборців з 4,01% до 5,2%, що дозволило б їй подолати прохідний бар‘єр.

Значно зросли рейтинги «Опозиційної платформи – За життя» – замість 13,05% тих, хто визначився і прийде на голосування, партію Медведчука-Рабіновича зараз готові підтримати 16,2% населення.

Побільшало прихильників і в «Європейської солідарності». Наразі рівень їх електоральної підтримки становить 11,5% проти 8,1% наприкінці липня 2019 року. Це найбільший показник зростання серед всіх фракцій чинного парламенту.

А от у партії Юлії Тимошенко значного зростання не відбулося. Якби вибори пройшли цього тижня, за «Батьківщину» свої голоси віддали лише на 0,8% більше громадян, ніж на минулих виборах – 9%.

Президентська фракція «Слуга народу» демонструє зворотній тренд – вона втрачає рівень електоральної підтримки. У разі проведення парламентських виборів на початку березня, свої голоси за неї віддали б 34,1% українців. Натомість на останніх виборах до Верховної Ради за політичну партію Володимира Зеленського проголосувало 43,16%.

На прохання ІНФОРМАТОРа, політолог Леонід Кулєш прокоментував оприлюднені результати закритої соціології для партії «Батьківщина».

«Насправді, я охоче вірю результатам цього дослідження – воно відображає загальний тренд суспільно-політичних процесів в Україні. Зникнення «Голосу» з політичної карти парламенту цілком очевидне, бо вони майже ніколи не займають чітко провладну чи опозиційну позицію. Вони мають риторику ідеологічно схожу на «ЕС», але при цьому ніяк не визначаться, з якого боку вони. Це бачить і їх виборець, який просто перетікає до партії Порошенка. Петро Олексійович за 7 місяців з‘їв рейтинг «Голосу»», – заявив політолог.

На його думку, рейтинг «ОПЗЖ» і надалі зростатиме, за рахунок відтоку виборців «Слуги народу» з проросійськими поглядами.

«Фракція «Слуга народу» – це гримуча суміш, де об‘єдналися активісти Майдану і ветерани війни з відверто проросійськими персоналіями, які виступають на всеукраїнських ток-шоу. Це, з одного боку, дає можливість для походу в ідеологічно інше електоральне поле, а з іншого – просто вбиває рівень підтримки політсили одразу з двох флангів. Вони мають визначити, на якому саме вони фланзі, інакше і далі віддаватимуть електорат опозиційним партіям на кшталт «ОПЗЖ», яка забирає виборця Зеленського на Півдні та Сході за допомогою своєї медіа-машини», – певен Кулєш.

Причину незначного, порівняно з іншими, зростання рейтингу партії Тимошенко експерт вбачає у тому, що ініціативу у даному змаганні перехопили «ОПЗЖ» та Рвдикальна партія Ляшка.

«Канали Медведчука дуже вдало «підсвічували» потрібних депутатів від «ОПЗЖ», в результаті – інформаційно вони перемогли і забрали собі значну частину електоральних дивідендів. До того ж виявилося, що Тимошенко на момент свого прем‘єрства 12 років тому була радикальною прихильницею ринку землі – це також вдарило по її підтримці і дало можливість Ляшку відтягнути на себе цей опозиційний електорат та отримати додаткові бали, які зараз дозволяють РПЛ подолати бар’єр у 5%», – резюмує Кулєш.

Раніше ІНФОРМАТОР писав, що за результатами соціологічного дослідження, більшість держав-членів НАТО не готові захищати союзників, якщо на них нападе РФ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.