Науковці з Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту створили прототип захисної маски, яка може діагностувати коронавірус.
Про це йдеться на сайті Массачусетського технологічного інституту, — передає Громадське.
Так, для діагностики коронавірусу масці потрібно приблизно 90 хвилин. У неї вбудовані крихітні одноразові паперові датчики. Їх можна встановити в будь-які маски для обличчя, і навіть в інші елементи одягу, зокрема лабораторний халат.
А також такі пристрої можна адаптувати для виявлення інших інфекцій. Якщо людина має коронавірус, то на індикаторі з’явиться яскрава смужка, якщо ні — тьмяна.
Датчики спроєктовані таким чином, що їх може активувати користувач, коли він буде готовий до виконання тесту, а результати будуть відображатися на внутрішній стороні маски для забезпечення конфіденційності користувача.
Технологія роботи датчиків заснована на винаході їхнього розробника Джеймса Коллінза — професора Массачусетського технологічного інституту. У 2014 році він з’ясував, що деякі речовини, які реагують на молекули вірусу, можна вбудувати в папір.
Науковець вже використовував цей підхід для виявлення вірусів Ебола та Зіка.
Коллінз розповів, що маски для діагностики коронавірусу стануть зручним інструментом для насамперед працівників швидких, лікарів та військових.
Нагадаємо, Ісландія стала першою країною в Європі, яка зняла всі коронавірусні обмеження.