17.1 C
Kyiv
Субота, 15 Червня, 2024

У США помер російський мільярдер, що був у списку наближених до Путіна осіб

Російський учений-фізик і бізнесмен Валєнтин Гапонцев помер у США на 83 році життя. Його статки журнал Forbes оцінював у 2,8 мільярда доларів.

Про це передає УНН із посиланням на видання “Радіо Свобода”, що фінансується Конгресом США.

Гапонцев займався виробництвом і продажем промислових лазерів. Заснована ним IPG Photonics — один з найбільших виробників промислових лазерів у світі, її ринкова капіталізація становить 8,9 мільярда доларів.

Як зазначає агентство, у січні 2018 року Гапонцев, у якого на той час було вже і американське громадянство, потрапив в доповідь Міністерства фінансів США про осіб, наближених до президента РФ Володимира Путіна. Після потрапляння в список заснована ним компанія подешевшала на три мільярди доларів, а сам він втратив майже половину з трьох мільярдів своїх статків.

У грудні того ж року бізнесмен зажадав через суд видалити його зі списку. Його захист наполягав, що його не можна називати олігархом, і що більша частина його бізнесу ніколи не була пов’язана з Росією. Він залишається єдиним росіянином, який зміг домогтися видалення зі списку.

Через пів року позов був відкликаний, а бізнесмен уклав з Мінфіном мирову угоду. За повідомленнями Forbes, в останні роки він боровся з онкологічним захворюванням.

Нагадаємо, раніше у Путіна визнали, що не можуть перешкодити зближенню України та НАТО.

Джерело

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>