15.4 C
Kyiv
Середа, 22 Травня, 2024

У Бразилії мер міста ввів в дію рішення про українську мову

У Бразилії мер міста Прудентополіс, що в штаті Парана, Осней Стадлер увів у дію історичне рішення муніципалітету, згідно з яким українська мова стала офіційною на рівні з португальською у межах території Прудентополіса.

Про це у повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Він нагадав, що проєкт зазначеного документа ради муніципалітету підготувала Українсько-бразильська центральна репрезентація (провідна українська організація в Бразилії) на чолі з Вітторіо Соротюком.

«Повністю поділяю думку голови Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації Вітторіо Соротюка про те, що цей крок має велике значення для української діаспори міста. Адже відтепер усе – від мови пленарних засідань, дорожніх знаків до мови навчання в Прудентополісі може бути українською!», – зазначив Уповноважений із захисту державної мови.

За словами Кременя, це неабияка гуманітарна перемога для майже 500 тисяч етнічних українців, котрі мешкають на американському континенті у бразильському штаті Парана; для української діаспори в Бразилії та для України, що твердо стала на шлях впровадження своєї рідної мови як державної.

У Прудентополісі понад 75% мешканців мають українське походження, тому місто обґрунтовано вважається столицею української громади в Бразилії.

Нагадаємо, Україна цього тижня перейде на зимовий час.

Джерело

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>