Site icon ІНФОРМАТОР

11 лютого – цей день в історії: заснування Японії, створення Ватикану, незалежність Литви

11 лютого відзначають Всесвітній день безпечного інтернету та Міжнарожний день жінок та дівчаток в науці.

А у світовій історії стались такі події.

11 лютого у 660 до н. е. році Дзімму, уродженець острова Кюсю, який вважав своєю праматір’ю богиню сонця Аматерасу, зійшов на престол завойованої ним Держави Ямато і став засновником імператорської династії, яка править Японією до сьогодні.

11 лютого у 1929 році Італія підписала з папою Пієм XI т.зв. Латеранські угоди, у відповідності з якими було створено нову папську державу Ватикан, який Італія визнавала як рівноправний суб’єкт міжнародного права. Згідно з угодами, папа римський відмовлявся від участі в політичному житті Італії, міжнародних конференціях на державному рівні, залишаючись лише главою католицької церкви і папської держави.

11 лютого у 1991 році, спираючись на результати референдуму, проведеного 9 лютого, Верховна рада Литви прийняла конституційний закон “Про Литовську державу”, яким засвідчила непохитність свого рішення вийти зі кладу СРСР.

Це стало каталізатором процесу розпаду радянської імперії, що після Серпневого путчу того ж року в Москві набув незворотного характеру.

Джерело

Exit mobile version