3.2 C
Kyiv
Субота, 25 Січня, 2025

Цей день в історії: гетьман Богдан Хмельницький, Ялтинська конференція та Facebook 

4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку.

А в історії людства стались такі події.

У 1648 році, розбивши польську залогу, Богдан Хмельницький захопив Микитинську Січ, де був обраний гетьманом Війська Запорозького. Це стало початком повстання, під час якого Річ Посполита втратила контроль над більшою частиною українських етнічних земель й через півтора роки була змушена визнати автономність гетьманської влади над Київським, Чернігівським та Брацлавським воєводствами і східними районами Волині та Поділля.

У 1945 році В Ялті відкрилась Кримська конференція глав держав Великої трійки — СРСР, США, Великобританія, — рішення якої визначили геополітичну ситуацію в Європі на багато років уперед. Попри досягнення Йосифом Сталіним, Франкліном Рузвельтом і Вінстоном Черчіллем важливих стратегічних угод щодо подальшої війни з Німеччиною і Японією, в питаннях повоєнного устрою Європи, зокрема долі Польщі, взаєморозуміння знайдено не було, що заклало основи протистояння між Заходом і Сходом, яке по закінченні Другої світової війни переросло в так звану Холодну війну.

Ялтинська конфереція створила ілюзію більшого взаєморозуміння між трьома країнами, ніж було насправді, особливо враховуючи невиконання Радянським Союзом обіцянок щодо польського уряду, як і насадження силою в окупованих східноєвропейських державах прокомуністичних адміністрацій. Це стало причиною виникнення напруженості між Сходом і Заходом, яке із винайденям ядерної зброї лише посилилось і протягом наступних майже п’ятдесяти років переросло у відкрите протистояння.

У 2004 році почав роботу сервіс «Thefacebook», створений студентом Гарвардського університету Марком Цукербергом з трьома своїми приятелями. Через рік він змінив назву на Facebook і сьогодні є найбільшою соціальною мережею світу.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>