Священник пояснив, що варто, а чого не можна робити з йорданською водою

Священник УГКЦ Тихон Кульбака пояснив вірянам, яке значення має освячена на Богоявлення вода, що варто, а чого не можна з нею робити.

Про це пише Духовна велич Львова.

За словами священника, вечірня свята вода (Агіасма), яка буде освячена 18 січня, нічим не відрізняється від тієї, яку будуть освячувати в саме свято Хрещення Господня 19 січня.

Від того, скільки крапель свяченої води зі священицького кропила потрапить в вашу посудину, «якість святості» не залежить.

Священик не «бризкає» на вас і в вашу принесену воду, а окроплює її.

Вода, де не відмовляється священнича молитва (там, де не відправив Чин освячення священник), не освячується, тому в кранах, в колодязях, річках і водоймах навіть в Йорданську ніч вона залишається просто водою.

Як зазначає священник, купатися на Водохреща здоровій і тілесно міцній людині, можна, але це далеко не обов’язково. У лікарнях і поліклініках і так нині черги з простудними захворюваннями.

“Вважати, що купання в ополонці гріхи «знімає», є лише додаток ще одного гріха до наявних.

Якщо християнин має бажання зануритися в Йордань (водойму, де освятили воду), слід взяти на це благословення у священника і обов’язково порадитися зі своїм лікарем, щоб незабаром не служити молебень про вашому здоров’ї”, – зазначає о. Тихон.

Він пише, що окроплювати худобу та іншу домашню живність, як то: котів, кішок, собак, папуг і акваріумних рибок не треба, навіть з урахуванням того, що у деяких святих такі приклади присутні. Тваринки можуть пережити стрес і образитися на вас.

Також носити чаклункам, «цілителям», екстрасенсам та іншим відьмам і відьмакам освячену воду для її «корекції», означає заперечувати існування Бога. Вода зі святої може стати для вас духовним “миш’яком”, і, може бути, дуже скоро вам знадобиться допомога священика з іншого, сумного приводу.

“Ворожити в йорданську ніч, заради забави, фольклору, традиції або від того, що «так наші предки робили» можна звичайно, але тільки в церкві після подібного блюзнірства перед Богом Вам робити нічого. Не можна поєднувати разом бісовщину і Христа”, – каже отець.

Вода йорданська (Агіасма) не псується ніколи не від того, що в ній “іони срібла з хреста потрапляють” (в переважній більшості наших храмів срібних хрестів немає), а від того, що вона освячена дією Святого Духа та священичою молитвою та благословенням.

Абсолютне марновірство і посмішка лукавого, що не можна святу воду наливати «від себе», «через руку» або через лійку, або ставити пляшку зі святою водою на землю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ