-0.7 C
Kyiv
Вівторок, 20 Лютого, 2024

Причинами економічної кризи в Україні є корупція та некомпетентність влади, — опитування

Згідно з дослідженнями “Спілки українських підприємців” головними причинами економічної кризи в країні є корупція та некомпетенція чинної влади.

Про це у Facebook повідомив співзасновник громадянської платформи “Нова країна”, колумніст Валерій Пекар.

Він пояснив, що “Спілка українських підприємців” (СУП) спільно із CIPE Ukraine провела ґрунтовне дослідження громадської думки щодо головних економічних проблем в країні, опитавши 1 тис. респондентів у всіх регіонах України, а також влаштувавши 15 дискусій у фокус-групах з представниками бізнесу, некомерційного сектору та ЗМІ.

За президентства Зеленського українська енергетика доведена до колапсу: якими будуть наслідки для громадян — дослідження
Співзасновник громадянської платформи “Нова країна” виклав основні результати та цікаві моменти з першої презентації дослідження.

– Отже, 84% респондентів вважають, що Україна нині у стані економічної кризи. Найбільше цю кризу відчувають люди віком від 46 років.

– Основними ознаками кризи називають: відсутність економічної стабільності, зниження купівельної спроможності, постійне підвищення цін на комунальні послуги, низьку якість медичних послуг і високий рівень міграції.

– У топ-3 причин цієї кризи, на думку опитаних, увійшли: неефективність політичних процесів, повільний темп реформ і війна з Росією. Пекар акцентує, що пандемія коронавірусу – лише на четвертому місці в цьому списку.

– Серед причин малої ефективності реформ називають: корупцію, активну протидію з боку олігархів і некомпетентність чиновників. Також спікер виокремлює недостатнє інформування про реформи з боку влади – у форматі “від ідеї до реалізації”.

– В очах українського суспільства є три (відносно) успішні реформи: Збройних сил, диджиталізація та децентралізація. Три найбільших провали, причому для усіх груп респондентів: судова, правоохоронна і антикорупційна реформи у їхньому нинішньому вигляді.

– Найбільше опитаних (41%) відносять впровадження реформ до відповідальності президента України – Кабмін та Верховну Раду в цьому контексті згадують значно рідше. Серед головних причин провалу економічних реформ: непрофесійність уряду, корупція, діяльність Верховної Ради.

– При цьому 59% респондентів вважають необхідним ще сильніше посилити роль уряду в економіці, а діяльність приватних підприємств – більше регулювати. Хоча підприємцям довіряє, повністю чи частково, 80-85% опитаних (залежить від того, як сформулювати питання), а уряду – лише 37%.

Отже, згідно з опитуванням, представники бізнес-спільноти користуються в українців найвищим рівнем довіри – разом із Збройними силами та релігійними інституціями. А Кабінет Міністрів – найнижчим, разом із судами та олігархами. Проте саме уряду, на думку респондентів, необхідно дати більше важелів втручання в економіку та регулювання підприємництва.

“Мій висновок: традиційні уявлення про негативне ставлення населення до підприємців вже час переглянути. Люди почали ставитися до бізнесу значно, значно краще та розуміти його роль в економічних процесах… Але в голові у пересічного громадянина поки що економічна каша, і з цим треба працювати журналістам та економістам”, – пише Пекар.

Читайте також: “Зеленський знає, куди зникають гроші”: Омелян про корупцію в “Укрзалізниці”

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>