Будинок митрополита УПЦ МП, намісника монастиря Києво-Печерської лаври побудований у такий спосіб, що парафіяни бачили лише один поверх.
Насправді резиденція митрополита Павла налічує три таємні поверхи під землею. Зокрема, там розташовані сауна, тренажерна зала, винний погріб, а також – одна цікава кімната.
Про це повідомляє ТСН.ua.
Правоохоронці перестали пускати у нижню частину Києво-Печерської лаври усіх, крім монахів та студентів духовної академії. Зробили вони це задля того, щоб співробітники заповідника змогли нарешті провести огляд та інвентаризацію кількох корпусів святині. Натомість кілька десятків невідомих осіб закрилися у готелі та у кількох приміщеннях.
Попри це, науковцям таки вдалося потрапити у резиденцію митрополита Павла, в якій виявили додаткових 3 поверхи вниз з боку дніпровської кручі. Раніше лише обраним дозволяли спускатися поверхом нижче. І лише нещодавно, коли стався прорив водопровідної труби, працівники заповідника для себе зробили відкриття.
На нижніх поверхах розташована сауна, тренажерна зала й винний погріб, щоправда, вже без вина. Серед іншого науковців зацікавила одна “скромна” кімната. Вони припускають, що тут може бути ще один невідомий нікому вхід у ближні печери, які під час будівництва замурували.
Нагадаємо, намісника Києво-Печерської лаври, митрополита УПЦ МП Павла Лебедя звільнили з-під варти.
Як повідомляла РП, митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю суд змінив запобіжний захід із цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 14 серпня або заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.
СБУ заявила про викриття нових фактів підривної діяльності проти України від митрополита УПЦ Павла Лебедя. Настоятелю Києво-Печерської Лаври 13 липня оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.
1 квітня СБУ вручила підозру наміснику Лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).
У СБУ уточнили, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.
Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов’язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.
13 квітня митрополит Павло звернувся до Офісу омбудсмана щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації.
29 травня митрополиту Павлу продовжили запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 1 липня. Опісля його знову продовжили на два місяці.