Дружина президента Зеленського, Олена Зеленська, стала «почесним гостем» на відкритті Пекінського міжнародного кінофестивалю. Серед організаторів фестивалю China Media Group та влада Пекіна. Темою цьогорічного кінофестивалю стало 100-річчя з дня заснування Комуністичної партії Китаю.
Варто зазначити, що «китайська загроза» визначається як одна з ключових проблем для США та ЄС. До слова, на недавніх виборах у США тема зв’язків з Китаєм вважалася компрометуючою. Насамперед, через масове насильство Китаю проти національної меншини уйгурів, репресії проти яких реалізуються з допомогою концтаборів, та грубого придушення Китаєм протестів у Гонконгу. Крім того, Китай вразив світ своєю агресивною поведінкою у Південно-Китайському морі, де він діє проти Філіпін за російським сценарієм в Криму: у квітні 2021 року 220 китайських кораблів пришвартувалися біля рифу Вітсан, суверенної території Філіпін. У 2020-2021 роках проти Китаю, як і проти Росії, введено США і ЄС цілу систему санкцій за ці злочини проти громадянських прав і суверенітету інших держав.
У цей час Україна, яка шукає підтримки ЄС і США проти агресивних дій Росії (у якої з Китаєм спільний почерк), демонструє велику любов до Китаю. І дружина Зеленського у цьому не єдина.
Лідери СН Корнієнко і Арахамія знялися у пропагандистському відео Компартії Китаю як раз у час репресій Китаю проти уйгурів. В ефірі китайського каналу CCTV 13 лідери «Слуги народу» Давид Арахамія і Олександр Корнієнко розхвалили Комуністичну партію Китаю. Корнієнко говорив, що Китай показав «важливий приклад», як можна за короткий термін «перевиконувати завдання, обганяючи темпи зростання, і побороти бідність». «Ті темпи економічного зростання, які демонструє КНР під керівництвом Комуністичної партії Китаю і її керівників вони якраз дають приклад всьому світу», – сказав він.
У липні видання «Сіньхуа» повідомило, що Давид Арахамія привітав керівництво Китайської комуністичної партії і всіх китайців з 100-річчям створення політсили. «Голова політради “Слуги народу” підкреслив, що принципи правлячих партій України й Китаю у багатьох речах збігаються, оскільки їхнім девізом є служіння народу. Арахамія високо оцінив той факт, що попри величезну територію Китаю, КПК представлена в кожному населеному пункті країни – від невеликих сіл до великих міст. Цей досвід неодмінно варто переймати».
А ще Арахамія сказав китайським пропагандистам, що рік тому прочитав російською мовою книгу «Сі Цзіньпін про державне управління», яка «справила на нього сильне враження», тому він вирішив сприяти появі українськомовного накладу книги.
Ще один скандал, пов’язаний з Китаєм: 25 червня 2021 року агентство Associated Press опублікувало ексклюзивний матеріал – «Дипломати кажуть, що Китай шантажує Україну». За їх інформацією, двоє західних дипломатів у Женеві повідомили агентству, що Пекін змусив Київ зняти свій підпис під закликом приділяти більше уваги захистові прав людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі із-за погроз Китаю припинити постачати вакцини в Україну. І Київ пішов на цей шантаж.