12.1 C
Kyiv
П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Нацбанк збирається ввести в обіг монету “Холодний Яр” (ФОТО)

15 квітня в Україні введуть в обіг пам’ятну монету номіналом 5 грн “Холодний Яр”.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Монету виготовлено з металу нейзильбер. Вона має масу 16,54 г, диаметр – 35 мм. Її випущено тиражем 40 тис. екземплярів, йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на аверсі монети в центрі на матовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким напис півколом: Україна. Під гербом позначення номіналу: 5, на дзеркальному тлі вертикальний напис: гривень, літери якого донизу розширюються.

По обидва боки від напису -зображення стовбурів дерев; угорі на дзеркальному тлі стилізований напис півколом: Холодний Яр, унизу ліворуч – рік карбування монети: 2019 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено композицію, що символізує реліктовий ліс: угорі і внизу, з ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, ліворуч і праворуч – коні з вершниками, які символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини та Холодноярської Республіки, унизу серед дерев – Троїцька церква Мотронинського монастиря, йдеться у повідомленні.

У Нацбанку додають, що монета присвячена історичній місцевості, сповненій славними козацькими традиціями, у центрі якої розташована одна з її окрас – Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Холодний Яр – реліктовий лісовий масив (Кам’янський район Черкаської області), де серед пам’яток природи найвідомішою є тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка.

Саме з Холодного Яру навесні 1768 року почався соціальний та національно-визвольний рух 1768–1769 років у Правобережній Україні – Коліївщина. У 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поетичних творах “Гайдамаки” та “Холодний яр”.

У 1919–1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки.

Нагадаємо, Національний банк України розпочав поступову заміну деяких банкнот на монети відповідних номіналів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>